Esmaspäev, 22. aprill 2024
Gert Kasak ja Marko Habicht Arvutimaailma Youtube’i kanalist vaatasid põhjalikult üle Sony RX10 IV sildkaamera. Laias laastus jäädi igati rahule, vaid kaamera janu tundus veidi suhkruhaigele omane… Vaata lähemalt videost ja loe Marko Habichti lühikommentaari allpool.

Testisime Sony Superzoomi, mis ei ole ei kompakt, sest pole kompaktne, ega peegel, sest pole peegleid, isegi hübriidi mõõtu ei anna see välja.

Kompakti kohta on Sony RX10 IV kahe tuhande eurone hind üle mõistuse kallis, sest sama raha eest on valikus hulganisti peegelkaameraid. Mõne digipeegli võiks 2000 € eest osta lausa topelt!

Sony RX10 IV on emakeelses värdtõlkes sildkaamera, väga suur kompakt, ülisuure suumivahemikuga. Kaamera on üsna peegelkaamera tunnetusega, käepide (grip) on mugav ning nuppude asukohtki parem kui Sony enda hübriididel.

Kaamera menüü on klassikaliselt kohutav, kust ei leia ka parima tahtmise juures ilma inseneri-hariduseta midagi üles.

HEA PILT, VEEL PAREM VIDEO

Pildi kvaliteet on hea ning optika hea joonisega, nagu Sony ja Zeissi koostöös loodud klaasidele kohane. Olemas on populaarsed Superslowmo aegluupvõtted, kuni 1000fps, kuid selle kasutamine tavapärasest ebamugavam.

Tavaline 120 kaadrit, mis võimaldab toimunut üle 4X aeglustada on vaid nupuvajutuse küsimus ning väga mõistlik. Autofookus on RX10 IV puhul märkimisväärne edasiminek Sony senistest kaameratest.

Üsna selge on, et tootjapoolne soov on seda kaamerat videohuvilistele suunata. Fookuse otsimist keset kaadrit on vähemärgatavalt, objekte ja inimesi suudab see võrdlemisi hästi jälitada.

Zoom on RX10 puhul tõesti võimas, 35mm ekvivalendis, 24-600mm, olles 600mm kohta äärmiselt kerge ja kompaktne.

Kui võtta samas vahemikus optikat koos kaameraga, räägime me 2-3 kord suuremast hinnaklassist, võib-olla enamgi. Palju kogu see optika ruumi võtaks, peegelkaameraga, ei ole mõtet isegi võrrelda.

KOKKUVÕTTEKS

Sony RX10 võib tunduda esmapilgul väga kalli kompaktina, kuid kõrvutades seda sama võimekusega, ükskõik mis muu tehnikaga, tundub see hind naeruväärselt väike.

Antud kaamera on hea alternatiiv hobifotograafile, kes veel ei tea mida ta soovib teha või ükskõik kellele, kes tahab reisile kaasa võtta ühe võimeka kaamera, mitte seljakotitäit optikat.

Küll aga peaks seljakotiga varuma akusid või akupanga, mille küljes aparaat õnneks töötab: akud on väikesed ja kaamera on eneriga janune.

Uuri siit kaamera kohta lisa

Allikas ja meedia: Arvutimaailma Youtube’i kanal

KOMMENTEERI SIIN