Neljapäev, 25. juuli 2024
Alates 9. augustist kannab Audru ringrada Porsche Ringi nime. Uut nime kannab ringrada esialgu järgmised viis aastat. Nimisponsorleping toob Eestisse mitmed Porsche rahvusvahelised üritused ja aitab kaasa raja tuntuse tõusule.

9. augustil sai allkirjad koostööleping, mille järgi kannab Audru ringrada edaspidi Porsche Ringi nime. Lepingul on Porsche Eesti esindaja Auto 100 ja Audru ringraja esindajate “käed all”.

Maailma edukaima sportautotootja nimisponsoriks hakkamine on suur tunnustus kogu Eesti ringrajaspordile tervikuna, mis toob kaasa mitmete uute Porsche rahvusvahelise ringrajaürituste jõudmise Eestisse. Leping on esialgu sõlmitud viieks aastaks.

Ringrada on Auto 100 juhatuse liikme Jussi Pärnpuu sõnul üks osa Porsche DNAst: „Porschet võibki pidada üheks maailma edukamaks ringrajaautoks, mis on läbi aegade pälvinud rahvusvahelistelt võistlustelt üle 30 000 võidu. Järjepidev koostöö paljude ringradadega on pannud aluse tehnoloogia pidevale arengule, mis on jõudnud ringrajalt ka seeriatootmisesse,“ selgitas Pärnpuu koostöölepingu tagamaid.

Pärnpuu sõnul on Audru ringrada Porsche peakontorile silma jäänud, siin on korraldatud palju hädi üritusi ning tegemist on vaieldamatult kõige moodsama ringrajakompleksiga Põhja-Euroopas, millel on rahvusvaheline FIA Grade 4 litsents.

Audru ringraja juhi Andres Halli sõnul on maailma edukaima sportautotootja nimisponsoriks tulemine tunnustus eeskätt Audru ringrajale, aga ka Eesti ringrajaspordile tervikuna.

„Tänane päev tähistab meie jaoks uude ajajärku astumist, mil kõrgelt tunnustatud ringrada saab väärika nime – Porsche Ring,“ ütles Hall.

Audrut võibki pidada Eesti ringrajaspordi hälliks. Esimesed võidusõidud said alguse Pärnu külje all juba 1930. aastatel. Tol ajal kasutati selleks küll avalikke teid.

Raja praegune kuju koos hoonetega valmis 2013. aastal, rekonstrueerimisel lähtuti FIA Grade 3 nõuetest, kogu tegevuse korraldamisel on lähtutud põhimõttest hoida kompleks ja teenused maailmatasemel.

Porsche Ringil on kokku neli erineva kuju ja pikkusega rada, mis võimaldavad autot proovile panna erinevates oludes.

Üllatavaid fakte Audru Porsche Ringist
  • Porsche ringil on ka off-road-rada, millel saab testida maastikuauto omadusi.
  • Esimene võidusõit Audrus toimus 1930. aastatel ja seda paika kasutati kohalike võistlussõitudeks alates 1933. aastast kuni 1960. aastate lõpuni.
  • Porsche ringil toimuvad nii Baltimaade kui ka Põhjamaade meistrivõistluste etapid autode ja mootorrataste ringrajasõidus ning mitu rahvusvahelise mõõtmega luksus- ja sportautode rajapäeva.
  • Igasuvised suursündmused on kindlasti Porsche festival ja Estonian Grand Prix ringrajavõistlus.

Porsche Ringi veebilehele saab siit

Allikas: Porsche, pildid Marko Lõhmus

KOMMENTEERI SIIN