Laupäev, 13. juuli 2024
ERC Delfi Rally Estonia pingelisest “kord-Vestmann-all-Piibeleht-peal” lõpuheitlusest väljus lõpuks võitjatena ekipaaž Linnamäe-Morgan, kuid põnevust jagus viimase hetkeni.

Pühapäeval alustati Otepää katse esimese läbimisega, mille võitsid Robert Virves/Craig Drew (Škoda Fabia RS Rally2) kes suurendasid oma edu Georg Linnamäe/James Morgani (Toyota GR Yaris Rally2) ees 4,6 sekundi peale. Järgmisel katsel pani oma jõu maksma Linnamäe, kes võitis katse Virvese ees 1,7 sekundiga, mis tähendas, et nende vahe kahanes 2,9 sekundile.

ERC Rally Estonia 2024, Pille Russi

Pärast lõunapausi jätkus ralli Otepää katse kordusläbimisega, mille võitis taaskord Virves, suurendades viimase katse eel oma edu 9,3 sekundi peale.

Viimasel katsel hakkas vihma sadama ja sellistes oludes tundsid ennast kõige mugavamalt Linnamäe/Morgan, kes võitsid katse Virvese/Drew ees koguni 11,5 sekundiga. See tähendas nappi, aga kindlat võitu 2,2 sekundiga. Üldarvestuse kolmas koht kuulus Nikolay Gryazin/Andris Mālnieks (Citroën C3 Rally2), kes kaotasid Linnamäele 1 minut ja 11,2 sekundit.

ERC Rally Estonia 2024, Pille Russi

ERC3 klassis ei jätnud Eesti poisid teistele mingit võimalust. Klassi võitsid Romet Jürgenson/Siim Oja (Ford Fiesta Rally3), teise koha said Patrick Enok/Silver Simm (Ford Fiesta Rally3), kes kaotasid Jürgensonile 17,6 sekundiga. Kolmanda koha said Joosep-Ralf Nõgene/Aleks Lesk (Renault Clio Rally3), kes kaotasid Jürgensonile 47,6 sekundiga.

Esiveoliste klasside ERC4 ja ERC Junior klassis ei olnud vastast Jasper Vaherile/Sander Pruulile (Ford Fiesta Rally4), teise koha said Calle Carlberg/Jørgen Eriksen (Opel Corsa Rally4), kes kaotasid Vaherile 46,3 sekundiga. Kolmandal kohal lõpetasid ralli Mille Johanson/Johan Grönvall (Opel Corsa Rally4), kes jäid Vaherist maha 52,6 sekundiga.

Fotod: Pille Russi

KOMMENTEERI SIIN