Laupäev, 13. aprill 2024
Pärast Urvo Männama ja Risto Lepiku esmast otsust 2024. aasta Dakari maratonralli tehniliste probleemide tõttu pooleli jätta algas sündmuste jada, mille tulemusel stardivad eestlased Dakari viiendale katsele.

Seda lubavad reeglid. Pärast ühelt katselt tulemuse mitte saamist on võistlejatel võimalus taas startida, maksimaalselt võib vahele jääda kaks katset. Üldtulemustele loomulikult ei sõideta, tegu on puhtalt testimisega võistlustingimustes.

Nagu eelmises loos kirjutatud, siis katkestamise tingis erinevate materjalide metallitöötlemise kvaliteet, mille tulemusel need purunesid. Koos Century Racing meeskonnaga istuti maha ja otsustati saata meeskonna Lõuna-Aafrika Vabariigi baasist need detailid, mis olid varem testidel kasutusel ning lisaks jõuti mõned varuosad ka uued toota.

“Jõudsime üheskoos sellele otsusele. Oleme juba siin kohal ja kulutused Dakaril osalemiseks on tehtud. Kui saime aru, et uued osad jõuavad siia, siis otsustasime testimise eesmärgil Dakari jätkata. Kõik hakkas pihta esmaspäeva hommikul, kui hakati otsima võimalust uued varuosad Lõuna-Aafrikast siia, Saudi-Araabiasse saata. Eile õhtul jõudsid need kohvris kohale ja mehaanikud on öö otsa tööd teinud. Nii meeskonnale kui meile on see hea võimalus õppida ja uut autot õigetes tingimustes testida. Võtame edasist päev korraga,” rääkis Männama.

Meedia: MM Production, Rally Raid Estonia

KOMMENTEERI SIIN