Teisipäev, 16. aprill 2024
Võidusõitja Martin Rump jätkas tihedat hooaega kuulsa Nürburgringi 24 tunni sõiduga, mille lõpetas KCMG tiimi eest oma võistlusklassis teise kohaga. Juba vähem kui kolme nädala pärast ootab eestlast ees teine pikk katsumus, kui hooaja kulminatsiooniks on Le Mans’ 24 tunni sõit.

Martin Rump koos tiimikaaslaste Josh Burdoni ja Edoardo Liberatiga (Toyota GR Supra GT4 EVO 2023) kukkusid võistluse kolmandal tunnil ebaõnne tõttu võistlejaterivi lõppu, ent järk-järgult murti end tagasi esikohaheitlusse.

Kuigi võistluse lõpus tuli veel üle elada ka rehvi lõhkemine, lõpetati Nürburgringi sõit siiski SP10 klassis teise kohaga. Kokku läbis KCMG tiim 25,3 kilomeetri pikkust ringi 149 korda. Ühtlasi oli tegemist uhiuue Toyota GR Supra GT4 EVO auto esimese 24 tunni sõiduga.

Martin Rump, Toyota GR Supra GT4 EVO 2023, KCMG

“Kindlasti väga tugev esimene Nürbugringi 24 tunni sõit. See on tohutult katsumusterohke võistlus ja isegi lõpuni tulla on saavutus omaette. Tulla teisel kohal finišisse – see on kõva sõna. Ka tiim jäi rahule, kuna tegemist oli selle auto esimese 24 tunni võidusõiduga. Igal juhul jään rahule ja mulle see katsumus väga meeldis. Jään ootama järgmist korda,” sõnas Martin Rump pika võistluse kohta.

Juba sel nädalal asub Rump valmistuma järgmiseks suureks katsumuseks, milleks on ülejärgmisel nädalavahetusel peetav Le Mans’ 24 tunni sõit. Koos tiimikaaslastega testitakse sel nädalal Porsche 911 RSR-19 autot Aragoni ringrajal Hispaanias.

Fotod: KCMG

KOMMENTEERI SIIN