Teisipäev, 28. mai 2024
Rahvusliku lennukompanii Nordica reisijate arv oli septembris esmakordselt üle 66 000. Võrreldes eelmise aasta septembriga oli kasv 74 protsenti. 28,5 protsendilise turuosaga Tallinnast väljuvate lendude arvestuses on Nordica suurim vedaja.

Kokku sooritas kodumaine lennuettevõte septembris 1158 lendu. Lendude toimumise protsent oli 96 ja 72 protsenti neist väljusid 15 minutilise täpsusega.

Nordica äriarenduse direktori Sven Kukemelki sõnul on positiivne, et ettevõte on endiselt tugev liider Tallinnast väljuvate ja saabuvate lendude hulgas. Ta tõdeb, et eesistumisega seoses oli Nordica graafik erakordselt tihe ning reisijate arv suur, samas aga langes reiside täpsus.

„Meie jaoks on lendude õigeaegne väljumine äärmiselt tähtis ning oktoober tuleb juba oluliselt paremate näitajatega. Selle kinnistamiseks oleme ka teinud vastavaid samme. Lubame jätkuvat tööd kvaliteedi tõstmisel ning eesmärgiks on jõuda Tallinnast väljuvate lendude osas parimaks, pakkudes väga head täpsust ja regulaarsust.“

Eelmisel nädalal kuulutas rahvuslik lennufirma välja kaks uut suveliini uude aastasse, Constanta Rumeenias ja kuurortlinna Ohrid Makedoonias. Piletid on juba eelmüügis.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Oma on armas, seda näitab ka pidevalt kasvav tagasisidestajate hulk. Inimesed jagavad sotsiaalmeedias agaralt oma kogemust Nordica lendudel.

Septembris pakkus palju kõneainet BulAirilt renditud paarikümneaastane Boeing 737-300, millele heideti ette nii vanust kui kulumisjälgi. Pärast väikest nurisemist on lainer tõesti puhtam ja meeldivam – on aru saada, et ettevõte võttis tagasisidet arvesse.

Kodumaise lennuettevõtte suhteline väiksus – Tallinna Lennujaamast suurimat vedajat on imelik väikseks nimetada – teeb ettevõtte paindlikuks ning oma klientide suhtes hoolivamaks. Juhtub kõigil, aga erinevalt SAS-st või mõnest teisest välismaisest lennuettevõttest, on Nordica alati valmis nurinaid ära kuulama ning reageerima.

Nagu ikka, kaks juba pähe kuluma hakkavat soovitust: lendame Nordicaga, et toetada ettevõtte püsimajäämist. Kriitilistel hetkedel võib rahvuslike lainerite olemasolu osutuda elutähtsaks. Ning laitmise ja nurisemise kõrval jagagem lennutajale ka kiitust, kui selleks põhjust. Maailm balansis!

Allikas: lennufirma pressiruum. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN