Teisipäev, 16. juuli 2024
Eestist saab 1. juulil Euroopa Liidu Nõukogu eesistujamaa. Sel ajal saabub Eestise hulgakaupa tähtsaid väliskülalisi, kelle turvalisus ja mugavus tuleb iga kell võõrustajatel tagada. 20 bussijuhti firmast Go Bus on saanud vastava eriväljaõppe ning nemad hakkavad kõrgeid külalisi ka moodsate bussidega Eestis ringi vedama.

Eesistumise bussitranspordi hanke võitnud Go Busi juhataja Enn Randmaa sõnul on kõik eesistumise ajal sõitma hakkavad juhid läbinud nõuetele vastavad spetsiaalkoolitused, et kõrgetasemelistele delegatsioonidele tagada turvaline ja sujuv transport. Kogu eesistumise vältel tuleb bussidega sõita enam kui 60 000 kilomeetrit.

“Juhid on läbinud koos politseiga alarmsõidukikoolituse teoreetilise ja praktilise osa, samuti saanud kolonnis sõitmise õpet ning protokolliõpet,” ütles Randmaa. “Olen kindel, et juhid on saanud parima koolituse, mis Eestis võimalik. Omalt poolt saatsime koolitusele mehed, kel on juba varasemast olemas suurlinnades sõitmise kogemus ning inglise keele oskus.”

Eesistumist hakkavad teenindama Mercedes-Benzi minibussid ning suured turismibussid, kokku on Go Bus varunud ülesande täitmiseks rohkem kui 10 VIP-sõidukit.

“Tegemist on kõigi mugavustega sõidukitega, kus on sees viimase sõna tipptehnika, ekraanid, toolid ja lauad, rääkimata konditsioneeridest, et ka sõidu ajal oleks hea korraldada koosolekuid ja nõupidamisi,” ütles Randmaa. “Kuna külalised veedavad bussides kokku sadu tunde, siis peab neil olema seal võimalikult mugav tööd teha.”

Pooleaastase eesistumise ajal sõidutab Go Bus hinnanguliselt kuni 150 000 reisijat ning sõidab läbi 60 000 kilomeetrit. Sõidutada tuleb nii Riigikogu kantselei, Riigikantselei, kaitseväe kui ka kõikide ministeeriumide külalisi.

“Tegemist on väga suure tellimusega ning sõiduala hõlmab kogu Eestit – palju sõidetakse ringi Tallinnas, ent võrdselt palju ka pealinnast välja erinevatesse maakondadesse,” rääkis Go Busi transpordispetsialist Raul Ruuder. “Lõplik logistikaplaan loksub paika kindlasti alles igapäevaselt ja eesistumise käigus, aga juba praegu võib öelda, et tegemist on korraliku väljakutsega.”

Go Bus asub eesistumise transporti korraldama 1. juulist ning hange kestab käesoleva aasta 31. detsembrini. Go Busi tellimusvedude kümneaastase ajaloo jooksul on ettevõtte vedanud kaht miljonit klienti ning läbinud 25 riigis umbes 20 miljonit sõidukilomeetrit.

Allikas ja pildid: Go Bus

KOMMENTEERI SIIN