Laupäev, 15. juuni 2024
1. novembril andis Toyota Baltic Eesti Saku Suurhallis toimunud “100 päeva olümpiani” ürituse raames Eesti Paraloümpiakomitee esindajale üle Toyota Proace Verso. Sellega tähistatakse ametliku koostöö algust.

Eesti Paralümpiakomitee saab enda käsutusse uue Toyota PROACE VERSO pika kerega versiooni, mis on spetsiaalselt kohandatud ka erivajadustega inimeste sõidutamiseks.

Algversioonis üheksakohaline buss on ümber ehitatud kaheksakohaliseks nii, et mugav ligipääs bussi on tagatud ka ratastoolis reisivale inimesele.

„Alates Toyota asutamisest on ettevõte alati soovinud anda oma panuse ühiskonda. Paraolümpia partnerina on Toyota eesmärk läbi spordi ja tõhusate transpordilahenduste toetada kaasavama ühiskonna kujundamisele, kus igaühel on vabadus liikuda ja teostada oma unistusi,“ ütles Toyota Baltic AS turundusdivisjoni juht Marek Maide.

„Meil on hea meel teha koostööd Toyotaga ja aidata Eesti parimaid parasportlasi võistlustele ning luua paremad võimalused meie liikmetele. Esimest korda on meil võimalus kasutada oma ligipääsetavat transpordivahendit. Ja loomulikult on suur rõõm ka selle üle, et Kardo sõidab Pyeongchangi,“ lausus Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm.

TAUSTAST

Toyota on esimene Olümpiamängude koostööpartner, mis on otsustanud võrdselt toetada nii nn tavaolümpiat kui paraolümpiat. Üle maailma teeb Toyota mitmekülgset koostööd sadade atleetidega.

Jaapani suurima autotootja huvi on mõistetav: traditsiooniliselt on Toyota oma algusaegadest peale olnud suur spordisündmuste ja sportlaste toetaja ning presidendist alates on töötajad väga sportliku eluviisiga.

Tänapäeval on koostöö eri atleetidega oluline, et liikuda edasi autonoomsete sõidukite arendamisel. Toyota on deklareerinud, et aastaks 2020 peavad kõik seda marki autod olema veel turvalisemad ning tulevikus olema võrdselt sõidetavad kõigile inimestele, nende east või tervislikust seisunddist olenemata.

Allikas ja meedia: Toyota Baltic meediaruum

KOMMENTEERI SIIN