Esmaspäev, 5. juuni 2023
Tänavu aasta esimeses kvartalis tehti Elroni “porganditega” ligi 2 miljonit sõitu. Seda on saja tuhande võrra rohkem kui möödunud aastal samal ajal. Jaanuarist märtsi lõpuni kasvas rongisõitude arv 5%, kokku tehti 1 936 000 sõitu.

Kes “porganditega” Tallinnas või suburbias sõitnud, need teavad, et tipptundidel on tavaline “silgud pütis” seisuasend. Isegi transpordikauge inimene saab aru, et rongid jäävad praeguse reisijatehulga teenindamisel hätta.

Kütusehindade tõus, parkimiskohtade vähesus, umbetuugalt autodest ülepakitud linnatänavad panevad üha rohkem inimesi mõtlema elu võimalikkusest ühistranspordiga. Tänavuse aasta esimene kvartal on kinnitus, et vajadus uute rongikoosseisude järele on karjuv.

„Reisijaid on rohkem pea kõigil liinidel, suuremate linnade vahel on sõitjaid tulnud juurde suisa kolmandiku võrra, “ tõi esile Elroni müügi-ja arendusjuht Ronnie Kongo.

„Loomulikult teeb rõõmu, et reisijad eelistavad ühistranspordina kasutada ronge ning eesmärk suurendada rongiliikluse tähtsust Eesti ühistranspordis, on realiseerunud.”

Samas nendib Kongo, et reisijate arvu kasvu tempoga pole kaasas käinud Elroni rongipargi suurenemine – see on viinud meid olukorda, kus nõudlus ületab pakkumisvõimet.

Tipptundidel on rongid ülerahvastatud, kuid kahjuks ei ole Elronil võimalik leida olukorrale leevendust enne, kui olemasolev rongipark lisarongide võrra suureneb.

MÄRTSIKUU METSIKUD NUMBRID

Esimese kvartali jooksul tehti enim rongisõite märtsis, mil sõitude arv kasvas 8%, küündides 685 000 sõiduni.

Märtsi heade tulemuste juures on oma osa kindlasti ka piletimasinatel, mille on sõitjad kenasti omaks võtnud, ligi 85% sõidukaardi kasutajatest soetab pileti masinast.

Ka tallinlaste ja teiste tasuta sõiduõigust omavate sõitjate puhul on oluline, et nad kohe rongi sisenedes oma sõiduõiguse piletimasinas valideeriks.

Omavalitsustega tasuta sõiduõiguse võimaldamiseks sõlmitud lepingute kohaselt hüvitatakse need sõidud Elronile vastavalt sõitude aruvule.

“Kui sõit on valideerimata, siis seda ei ole statistiliselt toimunud ning piletitulu jääb Elronil saamata. Piletitulu on aga meie jaoks ainuke võimalus, mille arvelt saame me teenust parandada ja rongiliiklust tihendada,“ selgitas Kongo.

POPULAARSEMAD LIINID ON…

Enim sõite tehti aasta esimese kolme kuuga Tallinna-Paldiski (354 000), Tallinna-Tartu (282 000) ja Tallinna-Riisipere (278 000) liinidel.

Elroni piletitulu ulatus I kvartalis 4,2 miljoni euroni, mida on 17% rohkem kui 2018. aastal. Märtsis tehti pileteid müües rekord: raha kogunes 1 456 000 eurot.

Allikas: rongiettevõte

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.