Teisipäev, 23. juuli 2024
FS Team Tallinn esitleb 12. juunil kell 12 Tallinna Tehnikaülikooli aulas uut elektrivormelit. Esmakordselt on üks sõiduk projekteeritud sõitma nii juhiga kui juhita.

Tudengivormeli meeskond on üheksa kuuga arendanud uhiuue integreeritud isejuhtiva elektrivormeli – FEST23. Kõrgtehnoloogilised sensorid ja iseloodud algoritmid kaardistavad tundmatut rada vormeli ümber ja planeerivad kiirust raja iseseisvaks läbimiseks.

Lisaks isejuhtiva süsteemi integreerimisele otsustas meeskond liikuda täiesti uuele vormeli kontseptsioonile. FEST23 disainilahendustel on suuresti keskendutud maksimaalse survejõu saavutamisele. “Dünaamikatiim on pead murdnud aerodünaamika ning muu kurvisuutlikust parandava kallal,” kommenteerib dünaamikameeskonna kapten ja Tallinna Tehnikakõrgkooli üliõpilane Mattias Laos. Ta lisab, et uus vormel on jõulisema aeropaketi ja kitsama kerega, mis mõjutab ka kõikide teiste alamsüsteemide disaini. Lisaks on uuendatud jahutussüsteemi, mis eelmisel võistlushooajal peavalu tekitas.

“Püstitasime sügisel päris mitmeid võimsaid eesmärke. Nüüd kevadel näeme, kuidas tehtud töö ja vaev vilja kannab. Vormel on võistlusvalmis ning esmaesitlusel saame uusi lahendusi kõigile huvilistele tutvustada,” sõnab meeskonna kapten ja TalTechi tudeng Kristjan Taimla. FEST23 esmaesitlus on 12. juunil kell 12.00 TalTechi aulas. Peale pidulikku esitlust teeb vormel demosõidu Tehnopoli linnaku parklas (Teaduspargi 3b, Tallinn).

FS Team Tallinna meeskond koosneb TalTechi ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengitest. Formula Student sari on inseneritudengitele suunatud tootearendusvõistlus teadmiste ja oskuste omandamiseks. Võistluseks arendavad tudengid üheistmelise prototüüpvormeli, läbides kõik olulised etapid – projekteerimine, tootmine ja testimine. Hooaja kulminatsiooniks on rahvusvahelised võistlused, kus testitakse vormeli töökindlust, kiirust ja üldist võimekust. Mõõtu võetakse ka staatilistel aladel, kus tuleb autotööstuse tippspetsialistidele kaitsta vormeli disaini, äriplaani ja kuluaruannet.

Foto: TalTech

KOMMENTEERI SIIN