Neljapäev, 18. juuli 2024
Legendaarne ameerika juurtega maastikuhai Jeep astus sammu lõunaeestlastele lähemale: 8. juulist avas Carring Tartus, Ringtee 56 uue müügi- ja teenindussalongi. Esimene auto sai müüdud veel enne ametlikku uste avamist ja tegijad usuvad, et Jeepi müük läheb kohapeal hästi.

Jeep lõunaeestlastele

Tänavu jaanuaris sõlmisid United Motors AS Jeepi ametliku esindajana Eestis ja Tartu üks tuntumaid autode müügiga tegelevaid ettevõtteid Carring AS koostöölepingu, mille sisuks on Jeepi uue müügi- ja bränditeeninduse avamine Tartus, Carringi esindussalongis.

Uus müügisaal ja teenindusplokk asuvad Tartus Ringtee 56 – uus koht paistab kaugele tänu sellele, et õuel on üksteiselt mõõtu võtmas New Holland ja Jeep Compass. Müügisalong ja autoteenindus on avatud 8. juulist.

United Motors on esimese aastaga rahul

„United Motors on nüüdseks täpselt aasta olnud Jeepi ametlik esindaja Eestis ning saan kinnitada, et see aeg on olnud meile väga töine. Klientide huvi Jeepi maasturite vastu on ületanud kõiki meie ootusi,” rääkis United Motors AS-i juhatuse liige Jaanus Nieländer.

„Jeep on tõsiseltvõetav sõiduvahend, mis sobib Eesti oludesse väga hästi ning seetõttu tullakse meile Peetri esindusse Tallinna külje all ka kaugemalt autoga tutvust tegema ja esimest sõidukogemust saama. Selleks, et Jeep oleks üle Eesti paremini kättesaadav, jõudsime arusaamiseni, et peame liikuma ka pealinnast väljapoole,” lisas Nieländer.

Carring, mis on 1996. aastast alates müünud vaid Opeleid, on otsustanud oma brändivalikut mitmekesistada ning ehitada selleks välja täiesti uued müügi- ja teenindusruumid.

Carring AS-i juhatuse liige Raivo Rätsep usub, et ettevõte suudab Jeepi populaarsust Lõuna-Eesti ostjate seas kiiresti kasvatada.

„Oleme 24 aastat müünud ja hooldanud ühte automarki ning kliendid on sellega harjunud. Aeg on küps uuteks põnevateks väljakutseteks. Jeep oma värvika ajaloo ja väga heade maastikusõidukitega seda kindlasti pakub, juba praegu on tunda klientide suurt huvi uue brändi vastu,” rõõmustas Rätsep.

Auto läks käest enne, kui saali jõudis

Esimene Jeep on Carringi tiimil juba müüdud, selleks oli oranži värvi kompaktmaastur Renegade, mis osteti sünnipäevakingiks sportlikule naisterahvale.

„Praegu tundubki, et mitte ainult Carringi töötajad, vaid ka meie pikaajalised kliendid on Jeepi Lõuna-Eestisse oodanud, mitmed neist on tunnistanud, et tahavad kindlasti autosid proovida ja sobivuse korral marki vahetada – kõikjalsõitjad on praegu kuum kaup, Jeepil on koguni viis maasturit valikus. Midagi igaühele,” oli Raivo Rätsep kindel.

Rätsepa sõnul pakub Jeep peagi midagi ka keskkonnateadlikele klientidele: selle aasta lõpus oodatakse Eestis müügile Jeep Renegade’i ja Compassi pistikhübriide.

Carring hakkab müüma ka Alfat

Veel sel suvel on aga Carringi asja tõelistel autogurmaanidel, sest koostöös United Motorsiga alustatakse Alfa Romeo Giulia ja Stelvio müügiga Tartus.

Carringi salong on esimene United Motorsi Jeepi müügivõrgu laiendus, juba lähiajal lisandub Eestis veel teisigi koostööpartnereid.

United Motors on klientide seas hinnatud automüüja ja järelteeninduse pakkuja. UM on autoäris tegutsenud ligi 100 aastat: juba 1921. aastal alustas ettevõtte omanike esiisa Allan Södeström Rootsis, Malmös uute autode müüki Förenade Bil AB-s. Eestis on United Motors AS ametlik Jeepi ja Alfa Romeo müügipartner.

Alates 2017. aastast tegutseb United Motors Peetri esinduses ametliku BMW ja MINI teenindusena, ametliku BMW ja MINI sõiduautode keretööde teostajana ning garantiiliste vähekasutatud BMW ja MINI sõiduautode müüjana.

2018. aasta lõpus ostis United Motors Peugeot’ ja Hyundai esindaja Auto Forte, mis on suurim Peugeot’ esindaja Eestis. 2019. aastal alustati Jeepi ja Alfa Romeo müügiga ning 2020. aastal asutakse koostööpartnerite abil nende brändide müügivõrku Eestis üles ehitama.

AS Carring on üks vanemaid Opeli edasimüüjaid Eestis. 1996. aastal alustati Tartus Opeli sõiduautode ja kaubikute müügi ning hooldusega.

Lisaks tegeleb Carring tõendatud ajalooga, enamasti Euroopa suurtest liisingfirmadest pärit kasutatud autode müügiga.

Ettevõttele on Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) poolt, mille liige Carring on alates 1996. aastast, väljastatud kvaliteedimärk „Tunnustatud automüüja“.

KOMMENTEERI SIIN