Laupäev, 15. juuni 2024
Pole kahtlustki, et hübriidajamiga sõidukid on osa helesinisest, heitme-ja müravabamast tulevikust. Teadushuviline noorsugu aga on garantiiks, et selles ilusamas ilmas ka edaspidi lahedaid asju leiutatakse. Lexus ongi nõuks võtnud Eesti kooliraamatukogude olukorda teadust populariseeriva kirjandusega rikastada ning kutsub hübriidajamiga autoga proovisõitu teinud inimesi selles kampaanias osalema.

Lexus kampaaniaLexus kingib kahe kampaaniakuu jooksul sajale Eesti kooliraamatukogule 10 000 euro väärtuses populaarteaduslikke raamatuid. Need 100 raamatukogu saavad välja valida inimesed, kes Lexuse hübriidautoga proovisõitu teinud.

Paar esimest kampaaniapäeva on näidanud, et algatus on leidnud aktiivset järgimist! Põhimõtteliselt on ju igaühel meist võimalus, näidata üles kodanikuaktiivsust ja toetada Lexuse lahke abiga näiteks oma vana kooli, mille vilistlased oleme või õppeasutust, kus täna õpivad meie lapsed.

Pole muud, kui lepi kokku proovisõit hübriidse Lexusega, vali kool – ja tunne, et oled teinud ühe heateo. Puhas võit-võit ju! Saad sõita hea autoga ja ühtlasi toetada toreda kooli raamatukogu. Tänu sellele on teadushuvilistel lastel võimalik saada vastuseid oma küsimustele, sest raamat on teadagi inimese parim sõber!

ACCELERISTA SOOVITAB: PROOVI NEID HÜBRIIDE

Kogu Lexuse hübriidivalik on üleval maaletooja kodulehel, kus link kohe kenasti proovisõidule registreerima juhatab. Accelerista on teinud proovisõitu Lexuse hübriidse RX luksusmaasturiga ja klass väiksema krossoveriga NX. Kui kampaanias on osaletud, soovitame omalt poolt, küsige (vähemalt näha) ka hübriidset RC-d, millega tegime Mallorcal proovisõitu ja mis meid ikka… kohe päriselt ära võlus!

NOORED RAAMATUGA SÕBRAKS!

Lexuse idee aidata kooliraamatukogusid sündis teadmisest, et kooliraamatukogude rahalised võimalused on piiratud ning paljud raamatud, mis õpilasi tõeliselt köidavad ja arendavad, mis aga ei kuulu kohustusliku kirjanduse nimistusse, jäävad seetõttu ostmata.

“Eesti kooliraamatukogudel on täita ühiskonnas väga oluline ülesanne inspireerida noori lugema raamatuid, mis avardavad teadmisi ja annavad tugeva aluse leidliku meele kujunemiseks. Meie eesmärk on aidata kaasa selle ülesande täitmisele, kinkides omalt poolt populaarteaduslikku kirjandust, mis suudab edukalt konkureerida uute tehnoloogiliste meediumitega,” kommenteeris alanud hübriidautode raamatukampaaniat Toyota Balticu Lexuse ärivaldkonna juht Andres Aguraiuja.

“Kaasaja kooliaamatukogusid ja Lexuse hübriidtehnoloogiat ühendavad väärtused nagu uuendusmeelsus ja avatud mõttemaailm. Samad väärtused ning Lexuse ja meie klientide soov aidata täiendada kooliraamatukogude kollektsioone ning seeläbi kinnistada Eesti noorte armastust raamatute vastu, on kaks kuud kestva hübriidautode proovisõidukampaania lähtepunkt. Nii lastekirjanduse eksperdid kui meie kliendid, Lexuse hübriidautode omanikud, kiitsid mõtte heaks ja on valmis noortele oma isiklikke raamatusoovitusi andma,” lisab Aguraiuja.

Lastekirjanduse keskuse lugejateeninduse juhataja Anne Kõrge vastab küsimusele, kas Eesti lapsed piisavalt loevad, jaatavalt: “Eriti, mis puudutab esimest kooliastet, esimesest neljanda klassini. Edasi tuleb õpilaste ellu juba palju muud huvitegevust ja ka kaasaegsed tehnilised vidinad köidavad noori enam. Probleem laste lugemise osas Eestis on aga selles, et uus lasteraamat ei jõua lasteni. Ja jälle on küsimus rahas. Paljudes raamatukogudes ei ole aasta jooksul ostetud mitte ühtegi head ja lastele huvipakkuvat raamatut,” sõnas Anne Kõrge.

Lexus_imago_721x381

RAAMATUD, MIS IGALE KOOLIRAAMATUKOGULE KINGITAKSE:

“Valguse värviline Maailm”, Tiit Kändler, AS Ajakirjade Kirjastus 2013
“Keemilised elemendid”, Theodore Gray, AS Ajakirjade Kirjastus 2014
“Imepärane Eesti loodus”, Rita Mets, AS Ajakirjade Kirjastus 2014
“Õpilase teaduse etsüklopeedia”, inglise keelest tõlkinud K. Klein ja P. Frey, Varrak 2015
“Õpilase etsüklopeedia”, inglise keelest tõlkinud H. Heinoja ja V. Siil, Varrak 2013

Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu juures tegutseva kooliraamatukoguhoidjate sektsiooni juhataja Kadri Haavandi kommenteeris raamatute kinkimise initsiatiivi: „On alati väga kiiduväärt, kui keegi pöörab tähelepanu kooliraamatukogudele. Kahjuks on paljud kooliraamatukogud tõepoolest olukorras, kus riigi toetusest piisab vaevu vajalike õppematerjalide soetamiseks ning raha uudis- ega teabekirjanduse soetamiseks ei jätku. Erinevate meediumite rohkuse juures on raamat siiski lastele olulisel kohal ja on väga kurb, kui kooliraamatukogul ei ole lapsele pakkuda teost, mis vastaks tema soovidele. Usun, et vahvad populaarteaduslikud raamatud, mis Lexuse kampaania kaudu leiavad tee kooliraamatukogudesse, pakuvad nii mõnelegi uudishimulikule lapsele vastuseid tema küsimustele, õpilastele abi uurimis- ja loovtööde kirjutamisel ning muidugi aitavad kooliraamatukogude fonde kaasaegsena hoida.“

2016. aasta aprillikuu seisuga on alates 2005. aastast, mil esimene hübriidmaastur RX 400h turule tuli, müüdud maailmas kokku miljon Lexuse hübriidautot. Hübriidtehnoloogia võidukäigust Eestis annab tunnistust see, et möödunud aastal oli 77% kõigist siinsel turul müüdud Lexuse autodest hübriidid. Lexuse hübriidmudelid on leidnud kindla koha meie klientide südames tänu madalale kütusekulule, väiksematele CO2 emissioonidele, vaiksele ja mugavale salongile ning töökindlusele.

Allikas: Unelmauto. Meedia: Lexus. Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN