Neljapäev, 18. juuli 2024
Eesti suurim haagisetootja Respo Haagised avas Tallinna piiril, Peetri külas müügiesinduse. Samas majas tegutseb ka igat marki kerghaagiseid hooldav ja remontiv kaasaegne hooldustöökoda.

Uue esinduse avamine Tallinna lähistel on järjepidevalt kasvava ettevõtte jaoks oluline samm, et teenus ulatuks edaspidi ka Põhja-Eesti klientideni. Tartumaal Tõrvandis asuv Respo toodab aastas üle 12 000 tuhande kerghaagise ja on sellega suurim haagisemüüja Eestis. Soomes ollakse suurim piduritega haagiste müüja.

Üle 80 protsendi Respo toodangust läheb ekspordiks – lisaks Soomele ja Lätile on tootja kanda kinnitanud ka Norraa, Rootsis ning Leedus. Eelmisel aastal tegi tootja rekordilise eksportkäibe.

Ettevõtte Tallinna esindus, mida haldab Balti Haagis OÜ, hakkab pakkuma Eesti suurimat valikut eri tüüpi haagiseid. Esinduses seatakse üles püsiväljapanek ka Respo Square drop mini-karavanidest. Ainsana toodab selliseid matkasõidukeid Eestis seeriatootena just Respo.

Respo arendatud Square drop mini-karavanide tooteseeria on suure kasvuvõimalusega eksporttoode, kuna aina enam põhja-eurooplasi reisib pigem lähiriikidesse, soovides kogeda privaatset looduskeskkonda, andmata seejuures järele mugavates elutingimustes.

Tallinna uues esinduses avati ka hooldustöökoda, kus teostatakse igat marki kerghaagistele korralisi hooldusi ning vajadusel haagiste remonti.

Respo on eestimaine kahe-pere ettevõte, mis toodab Tartumaal peamiselt sõiduauto- ja soojakhaagiseid ning ainsana Eestis ka minikaravane seeriatoodanguna. Ettevõte müügitulu oli 2017. aastal 17,3 miljonit eurot ning Respo annab tööd 130 inimesele.

Allikas ja meedia: Respo

KOMMENTEERI SIIN