Teisipäev, 23. aprill 2024
Sel pühapäeval, 26. märtsil alustab laste hobikardisari auto24 Talendid Rajale Triobeti kardikeskuses oma viiendat hooaega. Sari on mõeldud lastele, kel puudub varasem tõsisem tehnikaspordikogemus. Võistlemiseks ei pea võistleja omama mingisugust võistlusvarustust.

Eelnevad hooajad on Eestile kasvatanud mõnegi kardispordi tänase meistri. Tänavune hooaeg teeb spordi pealekasvu osas ära veelgi rohkem, sest 8-etapilise sarja etapivõit tähendab võitjale TARK Racing’u ridades täismahus osalemist ühel Eesti meistrivõistluste etapil.

Kuna ka Eesti meistrivõistlustel sõidetakse tänavu 8 etappi, tähendab täielik õnnestumine Talendi-sarjas tasuta hooaega EMV-l. Sarjast lähemalt saab lugeda ning oma noore talendi kirja panna siin.

Randel Erik Evestus kardirajal. Foto: PIlle Russi

“Talendi-sari on aastatega toonud rajale peaaegu 250 noort võidusõiduhuvilist ning on oluline, et annaksime korraldajatena parimatele võimaluse liikuda edasi järgmisele astmele,” ütleb Eesti Autospordi Liidu peasekretär Margus Kiiver.

“Parima võimaluse selleks annab kindlasti osalemine Eesti meistrivõistluste konkurentsis ning nagu eelnevate hooaegade parimad on tõestanud, annab Talendid Rajale sari parima võimaliku ettevalmistuse suurde sporti siirdumiseks.”

Sel aastal sõidetakse sarjas lisaks Triobeti siserajale veel ka LaitseRallyPark’i, FK Keskuse ning Kuningamäe kardikeskuste radadel. Neste Harju Rally raames püstitatakse ajutine rada aga Ülemiste linnakusse.

Talendid Rajale sarja korraldavad Eesti Autospordi Liit ja Eesti Kardiliit. 2017. a hooaeg kujuneb eriliseks ainuüksi seetõttu, et tegemist on sarja viienda järjestikkuse hooajaga. Juubelihõngulisel aastal ootavad võistlejaid ees mitmed põnevad muudatused võistlusformaadis.

Muudatused võistlusformaadis

Harilikult on sarjas osaleda saanud 13-aastased poisid-tüdrukud. Tänavu on vanusepiir aasta võrra tõusnud ehk osalema pääsevad kõik, kelle sünniaasta on 2003. a ja hilisem.

Kuivõrd tegemist on küllalt algajatele mõeldud võistlussarjaga, ei pääse osalema kardispordi taustaga lapsed. Selleks ei tohi võistlejal enne käesolevat hooaega olnud võidusõidulitsentsi. Samuti ei pääse starti eelmistel hooaegadel esikolmikus lõpetanud võistlejad.

Oluline muudatus puudutab võistlusformaati. Tänavusest aastast on veelgi enam vähendatud ajasõitude osakaalu – lisaks kiirele ringiajale loeb eelfinaalis nüüdseks ka finišikoht. Ikka selleks, et lapsed omavahel rohkem võidu sõita saaksid.

Priske auhinnafond

Talendi-sarja üheks eesmärgiks on anda noortele võidusõiduhuvilistele võimalikult soodsalt võimalus teineteise vastu võistelda. Võistlemiseks ei ole tarvis omada mingisugust võidusõiduvarustust, kardist rääkimata.

Kasutatakse kardikeskuste varustust ning karte, viimased loositakse võistlejatele iga võistlussessiooni tarvis kohapeal.

Sarja teiseks oluliseks eesmärgiks on ülimalt tihedast konkurentsist üles leida need kõige säravamad talendid, keda siis juba edasi suunata osalema Eesti meistrivõistlustele. Kui seni on selleks tõukeks olnud igal hooajal välja pandud auhinnakart, siis tänavu ootab iga etapi võitjat ees täismahus osalemine ühel kardispordi Eesti meistrivõistluste etapil TARK Racing’u ridades võistlusklassis Mini.

Ühtpidi vaadates on kõikide Talendi-sarja etappide võitjale ette nähtud täispikk hooaeg Eesti meistrivõistlustel, teisalt võib EMV võistlejate nimekirja täiendada koguni 8 uue võistlejaga.

Kavas 8 etappi

Kui eelmisel hooajal tegi sari 14 etapiga Eestile piltlikult öeldes tiiru peale, siis tänavu on hooaega hulganisti kompaktsem. Nagu vihjatud, kuulub sarja kalendrisse 8 etappi.

Sarja avaetapid saavad varase kevadilma tõttu harjumuspäraselt toimuma Triobeti kardikeskuses, edasi kolitakse juba LaitseRallyPark’i ning FK Keskuse väliradadele.

Ainsal ajutisel rajal sõidetavat etappi võõrustab Ülemiste linnakus Neste Harju Rally, samuti võisteldakse legendaarsel Kuningamäe kardirajal Põltsamaal.

Huvitavaks muudab võistlused see, et kaht ühesugust rajakonfiguratsiooni ühelgi rajal ei kasutata.

auto24 Talendid Rajale 2017 kalender

1. Triobet 26.03.
2. Triobet 09.04.
3. LaitseRallyPark I 23.04.
4. FK Keskus 07.05.
5. LaitseRallyPark II 14.05.
6. Kuningamäe Põltsamaa 21.05.
7. Neste Harju Rally 28.05.
8. LaitseRallyPark III 11.06.

Sarjast lähemalt saab lugeda ning oma noore talendi kirja panna siin.

Allikas: Talendid Rajale. Pildid: Pille Russi

KOMMENTEERI SIIN