Esmaspäev, 15. juuli 2024
Tallinna külje alla Rae valda tuleb Opeli müüja LänsiAuto keskus. 2300-ruutmeetrise keskuse ehitab Peetri Selveri taha Veesaare tänavale Mapri Ehitus. Hoone on projekteerinud Oda. LänsiAuto uus Opeli keskus avatakse 2021. aastal.

Opeli loodav keskus on mõeldud autode müügiks ja teeninduseks, kahekorruseline hoone on 11,5 meetrit kõrge. Teeninduses on 17 kohta väiksematele ja 4 kohta suurematele sõidukitele.

Tomi Mäkinen, Baltimaade piirkonna direktor: “Tallinna esindus on Opeli müügi jaoks Eestis väga tähtis. Näeme selgelt Opeli kasvupotentsiaali Eestis ja meie esinduse siia ehitamine on loomulik samm ärilistel, geograafilistel ja kultuurilistel põhjustel. Me toetume autode jaemüügi kogemustele Soomes.”

“Samuti usume me, et Tallinna esindusel on positiivne mõju kogu Opeli müügivõrgule Balti riikides. Klientidele pakutakse laia valikut teenuseid ja tipptasemel klienditeenindust kaasaegsest, keskkonnasõbralikust ja energiatõhusast hoonest, millel on Opeli kaubamärgi värske identiteet,” lisab Mäkinen.

Margus Väärsi, Mapri Ehituse müügijuht ütleb, et uue autokeskuse teeb huvitavaks hoone liigendatus – suure hoonemahu sees on väiksem hoone. Lisaks on hoone esifassaadil suur maht klaaspindasid.

Peeter Antsov, Mapri Ehituse projektijuht räägib, et ehitajale on väljakutseks automüüja erinõuded kogu hoone esindusosale, mis hõlmab välisilmet, müügisaali, töökohti, mööblit ja isegi WC-d. Rangelt tuleb järgida Opeli stiiliraamatut, kus on välja toodud nõutavad viimistlusmaterjalid, mõõdud ja välimus.

LänsiAuto on Opeli importija Soomes ja Baltimaades ning üks suurimaid autoala ettevõtteid Soomes, teenindades nii era- kui ka ärikliente üheksas eri asukohas. Ettevõte tegeleb autode müügi, hoolduse, varuosade, liisingu ja autorendiga. LänsiAuto esindatavate autode hulka kuuluvad Soomes Opel, Toyota, Nissan, Honda, Mercedes-Benz. Ettevõttes töötab üle 500 spetsialisti ja müüb aastas 8000 uut ja 15 000 kasutatud autot.

KOMMENTEERI SIIN