Kolmapäev, 17. aprill 2024
Vahepeal jääb mulje, et iga Bugatti, mis tehasest välja veereb, on mingit sorti erimudel. Nüüd avalikustati Chironi erimudel “Les Légendes du Ciel” ehk taevalegendid, mida toodetakse 20 tükki.

See erimudel on loodud austusavaldusena legendaarsetele Prantsuse lenduritele nagu Adolphe Pégoud ja Roland Garros, kes Esimese maailmasõja ajal surmapõlgavalt lennukite võimete piire kompasid ja nihutasid.

Erimudeli “lõuendiks” on Chiron Sport. Erinevusi tavamudelist on nii sees kui väljas ning esimesena hakkab silma mattvärv auto keskelt üle jooksva valge triibuga. Iluvõre muster on loodud meenutama paraadformatsioonis lendavaid lennukeid ning õhuavad esirataste taga on Prantsuse lipuvärvides. Esitiibadelt leiab mudelinime ja propelleriga logo.

Sõitjateruumi vaadates leiab sama logo näiteks istmete peatugedelt, aga suurim erinevus tavamudelist on kahe klaaspaneeliga katus, mis loob sisse veidi lennukikokpiti ilmet. Eridisaini on saanud ka uksepolstrid ja astmelauad.

Mootori tehnilised näitajad on jäänud samaks (1480 hj, 1600 Nm), aga tänu süsinikkiu laialdasele kasutamisele on mass 18 kg väiksem. Auto täpne hind pole teada, kuid kindlasti saab see olema kallim kui Chiron Spordi hinnalipikult leitav 3 miljonit eurot.

Fotod: Bugatti

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN