Teisipäev, 21. mai 2024
Liiklussaate “Punane sekund” esimene hooaeg ETV-s on lõppenud. Tegevprodutsent Veli V. Rajasaar soovitab pühadeajal leida mõni tund ning vaadata kõik sarja kümme episoodi Rahvusringhäälingu portaalis uuesti üle.

“Tegime liiklussaadet heas usus, et suudame vaatajatele edasi anda universaalseid tarkuseteri, kuidas turvalisemalt liigelda,” ütleb Veli V. Rajasaar. “Mina ise olen päris kindlasti muutunud kaasliiklejatega arvestavamaks.”

Eesti Rahvusringhäälingu portaalis on liiklussaate “Punane sekund” kõik kümme episoodi uuesti vaadatavad kas järgemööda või eraldi. Klõpsa link lahti siin.

Millised olid tegevprodutsendi vaatenurgast kõige keerulisemad momendid ja suuremad väljakutsed “Punase sekundi” salvestamisel?

“Punase Sekundi” üheks aeganõudvaimaks väljakutseks oli leida lavastusteks ja sõidukatseteks piiratud eelarve juures väga spetsiifilisi sõidukeid, muuhulgas ka rasketehnikat.

Mitmel korral juhtus sedagi, et õhtu enne võtet öeldi erinevatel põhjustel ära ning otsing algas nullist. Alati on ju tore kellelegi vastu ööd helistada ja teda hommikuks kusagile pärapõrgusse võttele meelitada…

Sarja ühe episoodi jaoks filmisime ka sõidukatset, mille käigus oli vaja tunduvalt lubatud sõidukiirust ületada. Päev enne võtet selgus, et bürokraatia tõttu me plaanitud viisil seda katset siiski teha ei saa. Siis tuli kiirelt alternatiiv leida – rääkisin Kaitseliiduga läbi ning sooritasime katse hoopis Kiltsi lennuväljal.

Mismoodi “Punane sekund” Sinu elu on muutnud?

Iga universaalne liiklemist puudutav tarkusetera, mida saate vaatajateni viia püüame, on ka minus endas kinnistunud ning mind teistega arvestavamaks ja turvalisemaks liiklejaks muutnud. Kui saade ka vaatajate peal niiviisi toimib, võime oma eesmärgi täidetuks lugeda.

Liiklusaade “Punane sekund” tegi ka vähemalt ühes osas ajalugu, korraldades kahe auto kokkupõrke Tapa polügoonil. Sarnast katset pole telesaadete jaoks Eestis enne korraldatud. Pikemat lugu meestest, kes ehitasid isejuhtiva auto, ja selle kohe pilbasteks lasid ülla eesmärgi nimel, saab uuesti lugeda siit.

Liiklussaadet  “Punane sekund” rahastasid Maanteeamet ja ETV, tootis Paprika-Latino. Oma panuse saate valmimisse andsid Autoleht, Info-Auto Ford ja Volvo, PPA. Režissöör Martin Korjus, toimetaja Kadriann Kibus. Saate meeskond pälvis Maanteeameti tänukarika. Praeguse info kohaselt jätkab sari järgmisel hooajal.

Kaanepilt: Ylle Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN