Teisipäev, 16. juuli 2024
Teslal ei ole Eestis esindust, aga mõnikord on ajakirjanikel õnne ning Soomest tuuakse näha mõni Tesla mudel. Gert Kasak ja Marko Habicht Arvutimaailma Youtube’i kanalist kasutasid võimalust ja vaatasid Model S 100D paari tunniga üle.

Marko Habicht, üks kanali tegijatest kirjutab kommentaariks: “Täiega igav Auto. Vajutad, numbrid jooksevad, aga hirmus ei hakka.

Aga tegelt on see Tesla Model S hea. Kahjuks mitte mulle. Miks? Sest küsin hoolduskulusid 10 aasta pärast. Selles hinnaklassis auto juures peaksid küsima värvivalikut ja hülgebeebinahast käigukangi nupu saadavust, mitte kütusekulu.”

Arvutimaailma juutuuberid lubavad, et vaatavad edaspidigi lahedad autod üle, aga selle pilguga, et mida “tarkvaralist” kapoti all kah toimub – mootorikate on elektriauto puhul ilmselge liialdus, sest elektriajam paikneb sootuks teises kohas.

Accelerista külalisautor Ahti Liin, kes “lahjema” ehk Model S P85 rooli istus kaks aastat tagasi, kirjutas toona nii:  “Teslaga tasub proovisõitu teha; kasvõi selle igal ajal olemas oleva tõmbe pärast. Pean ka tunnistama, et ma ei ole endale teadaolevalt kunagi varem ühegi, umbes 5 sekundiga “nullist sajani” autoga ka sõitnud. Seega, võib-olla on mu hinnang ebaadekvaatne; ja mu igapäevaselt Porschega kulgevad sõbrad muigavad siinkohal, sest teile on see kiirendus võib-olla tavaline asi.

Aga jah, see tõmme, see on omapärane. Esiteks on see päris tugev, vinge ja lõbus. Teiseks – ja see on ehk olulisemgi – on see tõmme kogu aeg olemas. Vajutad; ja läheb, ei mingeid kick-downe või veelgi enam – käsitsi käigu alla vahetamist, turbo reageerimisaegu jms. põlevate dinosauruste probleeme. Üks käik, üks vajutus ning rinnakorv surutakse vastu selgroogu. Väga mõnus. Vajutad, läheb. Vajutad, läheb. Põhimõtteliselt nagu trollibuss, aga palju kiirem.”

Vaata ka Gert Kasaku Instasse

Allikas: Arvutimaailma Youtube’i kanal. Kaanepilt: Tesla

KOMMENTEERI SIIN