Reede, 19. aprill 2024
Huawei kuulutab välja nutitelefonide foto- ja videokonkursi XMAGE, mille eesmärk on kutsuda andekaid fotograafe, videograafe ja sisuloojaid võistlema 10 000 USA dollarit väärt peaauhinna nimel.

Sel aastal oodatakse konkursile inspiratsiooniga seotud sisu läbi osalejate silmade, kes saavad oma loomingu mõne Huawei seadmega pildile või videole püüda. XMAGE konkursi ja brändi fookus on optiliste süsteemide võidukäigul, seadmete mehaanilisel struktuuril, pilditehnoloogial ja pilditöötluse võimekusel fotograafias – need neli sammast iseloomustavad ka tehnoloogiafirma uusi ja tulevasi nutitelefone ning nende kaameratehnoloogiaid.

©Chen Xi - Huawei Mate 40 Pro

Käesoleval aastal on võimalik kandideerida konkursi 7 eri kategoorias: öine jalutuskäik, portree, kunst ja mood, väljas, Hello Life, visuaalne stsenaarium (storyboard), tegevus ja lugu. Nende seast uusim on öise jalutuskäigu kategooria, mis julgustab kasutajaid jäädvustama öise elu varjatud imesid, kasutades selleks Huawei kaamerafunktsioone, mis on oma omaduste poolest tehnoloogiamaastikul täna ühed võimsamatest.

©Daniel Wencel - Huawei Mate 20

Konkursi parimal on võimalus võita kuni 10 000 dollarit, sealjuures tunnustatakse 3 peaauhinna võitjat, 24 kategooriavõitjat, 27 silmapaistvat osalejat ja 5 auväärt teostust.

Iga-aastast nutitelefonide fotovõistlust hindavad viis professionaalset žüriiliiget. Nende hulka kuuluvad endine Hiina Fotograafide Assotsiatsiooni asepresident Chen Xiaobo, Hiina moefotograaf Pei Tongtong, Portugali maastikufotograaf Jose Ramos, Austraalia portreefotograaf Jessica Hromas ja Huawei tarbijastrateegia turundusosakonna asepresident tarbijate äritegevuse grupis, Li Changzhu.

©Shen Zhenhong - Huawei P10 Plus

Konkursi XMAGE kandideerimise ja tööde esitamise info asub siin. Konkursitööde esitamise tähtaeg on 15. august 2023 kell 23.59 (GMT +8). Kõik konkursile saadetavad tööd tuleb teostada mistahes Huawei nutitelefoniga.

Kaanepilt ja loos nähtavad fotod on eelmiste aastate konkurssidelt.

Fotod: Yang Jianxiong, Chen Xi, Daniel Wencel, Shen Zhenhong

KOMMENTEERI SIIN