Teisipäev, 16. juuli 2024
Kalender on hea vahend toredate mõtete jagamiseks, selle mõju on aastaringne. Šveitsi Alpides on tosin aastat tehtud maarahva kalendrit, kus kuutüdrukutena astuvad oma loomulikus töökeskkonnas üles kohalike talude peretütred ja -emad. Alpitüdrukute kalendri tiraaž müüakse igal aastal kiiresti läbi ja eri aastakäigud on kollektsionääride seas hinnas.

Naine heina hangumas, hobusega ratsutamas või traktori roolis põllutööd tegemas mõjub meile siin kui meenutus sotsialismiaja viljastavatest tingimustest, mil valitses sugudevaheline võrdsus ja viisaastakuplaan lüpsti ja künti kolme aastaga täis.

Tänapäeval paistab toonane kui kauge kaja agraarromantilistest õudusaegadest, mil töö tegemiseks tuli kasutada lisaks peaga mõtlemisele ka lihasjõudu – kogu maailmas on traditsiooniline põllumajandus hääbumas, talude asemele tulevad suurfarmid ja tsentraliseerimine, noored lähevad linna, kergema elu peale. On vaja ideed, kuidas noored, sealhulgas naised, maale tagasi meelitada.

Alpitüdrukute kalender pildistamine

Šveitslaste idee, vormida kohalik elu väikese vimkaga kalendriks ja kõnetada seeläbi ühiskonda laiemalt, on tähelepanuväärne, sest hoiab kalendrisse vaatajal pidevalt meeles, et kuskil on olemas päris elu ja päris hobused, toredatest talutüdrukutest rääkimata. Lisaks silmailule pakub Alpitüdrukute kalender ihalust maaelu järgi ja tekitab huvi kõike omal nahal järgi proovida.

12. Alpitüdrukute kalendri pildistas üles fotograaf Stefan Söll, kes otsis modelle peamiselt Lääne-Šveitsi väikestest mägiküladest ning paigutas nad pildile oma loomulikus keskkonnas.

Ükski tütarlastest ei ole professionaalne modell, ehkki castingul käisid ka profid – aga just tänu sellele, et piltidel on normaalsed naised normaalses olekus (ja osa riideid seljas), on saavutatud võluv tasakaal loomulikkuse ja seksikus vahel – ahvatlev on see, mis ennast üle ei eksponeeri.

This slideshow requires JavaScript.

Šveitsi talurahva kalendritel on pikk traditsioon, neid on tehtud alates 2005. aastast. Alpitüdrukute elu eksponeeriva aastaväljaande kõrval on olemas ka Alpidest pärit noormeeste kalender ning üsna paljastav tüdrukutekalender, kus kaunitarid ühemõttelistes poosides murul püherdavad. Eks igale oma. Alpitüdrukuid on nimetatud ka šveitsi põllumajanduse kauniteks saadikuteks maailmas.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap]Eesmärk pühitseb abinõu! Maaelu edendamiseks on kalender igal juhul hea võimalus, aga parim, mis meile sellest siiani näidatud on, piirdub uute traktorimudelitega. No ei kõneta! Maale kolimiseks peab olema otsene ahvatlus ja Šveitsi alpitüdrukute kalendris nähtu tekitab küll selle tunde, et tormaks esimesse põllumajanduskooli ametit õppima.

Lisaks Eesti Maaülikoolile saab põllumajanduserialasid õppida mitmetes kutseõppeasutustes. Nende nimekirja leiab siit. Kõigepealt õpime ametit, siis peame talu ja siis teeme mahlakaid pilte! Töötav naine on ilus naine!

Allikas, meedia ja pildid: Bauernkalender

Naiste rõõm: mehed aluspesus ehk Autopesu kalender 2016

KOMMENTEERI SIIN