Teisipäev, 23. aprill 2024
Väsimatu rändur Väints ehk Väino Laisaar on Peugeot Travelleri bussiga tänaseks poole planeeritud Euroopa – ringist tehtud saanud, seljataha jäänud on Horvaatia ja Montenegro. Järjekordses vlogis paljastab seikleja, miks just Horvaatia ta südames alati päiksepoolses toas on.

Pikka juttu Väints seekord ei pajatagi, räägib hoopiski, kuidas Horvaatia ta südame on võitnud ning mis osa sellest riigist igaühel vähemalt kord elus läbi sõita tasuks.

Selle etapiga saab teoks saab üks kaua aega vaid unistustes siniseid pilvekesi veeretanud teekond. Väike ja justkui ajas peatunud Montenegro tervitab rändurit aga päikeselise ilmaga – neid riike ongi seni olnud vaid kolm, kus Väints päikest on nautida saanud.

Montenegro (montenegro keeles Crna Gora) on väike mägine riik Balkani poolsaarel Aadria mere ääres. See piirneb Horvaatia, Bosnia ja Hertsegoviina, Serbia, Kosovo ja Albaaniaga. Riigi rannajoone pikkus on 294 km. Maismaapiiri pikkus on 625 km.

Aastatel 1918–1992 oli Montenegro Jugoslaavia koosseisus (alates 1945 liiduvabariigina).Seejärel aastatel 1992–2003 oli Jugoslaavia Liitvabariigi nime kandnud riigi osa, mis 2003. aastal muutis oma nime Serbia ja Montenegroks.

Montenegro iseseisvumisega 2006. aastal kaotas Serbia oma väljapääsud merele. 15. juunil 2006 tunnustas Serbia Montenegro iseseisvust ja 28. juunil võeti Montenegro ÜRO liikmeks.

15. detsembril 2008 andis Montenegro peaminister Milo Đukanović Euroopa Liidu eesistujamaa Prantsusmaa presidendile Nicolas Sarkozyle üle sooviavalduse Montenegro liitumiseks Euroopa Liiduga. Riigis on ametliku valuutana kasutusel euro.

Traveller ja Väints aga kimavad mööda lõputuna näivat teed aina edasi. Ees paistavad Albaania ja Kreeka. Üks väike puhkepaus kulub nüüd siiski marjaks ära. Väintsil ongi plaan Kreekas korraks kohalikel maitsetel keelepära hellitada lasta.

Vaata reaalajas, kuidas edenevad Traveller ja Väints siit kaardilt

Kõige tähtsam häštäg on ikka #travellerring. Ja Facebooki lehte näeb siit 

KOMMENTEERI SIIN