Kolmapäev, 17. juuli 2024
Taani päritolu filminäitleja Mads Mikkelsen on teinud suurepäraseid karakterrolle paljudes filmides, meenutagem kasvõi Le Chiffre tegelaskuju James Bondi seeria 21. osas “Casino Royale”. 16. oktoobril esilinastuvas psühholoogilises lühithrilleris ‘Le Fantôme’ on Mikkelsen taas peaosas, mängides nauditavalt tõelist pahalast – palgamõrtsukat.

Reklaamimaailm on järjest kaugenemas banaalsetest tootetutvustustest. Loovmeeskonnad mõtlevad välja ootamatuid lahendusi, kuidas asjad meie jaoks meeldejäävaks ja ihadusväärseks muuta. GTB ja RSA Films koostöös sündis kaheksa minuti pikkune põnevik ‘Le Fantôme’, kus Mikkelsenile lisaks teeb suure rolli Fordi uus maastur Edge.

Tiheda sündmustikuga dramaatiline lühifilm on osa uue Ford Edge tutvustamiskampaaniast. Mikkelsenile lisaks näeme Le Fantôme´is kurjust pritsimas ka legendaarset õudusfilmistaari Barbara Steele’i. Filmi režii on teinud tunnustatud inglise filmilavastaja Jake Scott. Mitmekihiline lühilugu on üles filmitud Horvaatia looduskaunites kohtades.

Lisaks pahalase rollile Bondi-filmis on Mads Mikkelsen kogunud rahvusvahelist tuntust mitmetes linateostes ülesastumistega: üks viimatisi näiteks ‘Doctor Strange’. Peagi linastub Rogue One: A Star Wars Story, kus tal on samuti kandev roll.

‘Le Fantôme’ is kehastab Mikkelsen nimitegelast, palgamõrtsukat, kes jälitab tunnistajakaitseprogrammis uue identiteedi saanud ning uut elu alustavat noorpaari. Juhtumisi on nende sõiduriistaks  Edge-maastur, mis Fantoomi nii lummab, et see palgamõrvast loobub.

Tema asemel saadetakse noorpaari surmama Must Lesk, kelle rollis näeme Barbara Steele’i. Lugu kisub põnevaks, sest nüüd seisavad omavahel vastamisi Fantoom ja Lesk. Õnneks keegi päriselt surema ei pea ning Edge veereb ühegi kriimuta Horvaatia loojangusse, jättes vaataja igatsevalt järele vaatama ning ihalema nii autot, Horvaatiat kui tõenäoliselt ka Mikkelseni.

Barbara Steele lendas oma kuulsuse tippu möödunud sajandi kuuekümnendatel, mil tema visiitkaardiks said gooti stiilis õudusfilmid. Inglise režissöör Jake Scott on loonud kümnneid linateoseid, kuulsaim neist Welcome to the Rileys. Ka on teinud ta muusikavideosid niisugustele artistidele nagu The Rolling Stones, Radiohead ja R.E.M.

“Le Fantôme’ on kõrgeimate standardite alusel vändatud lühifilm, mille eesmärgiks on väljendada meie Euroopa mudelivaliku lipulaeva, uue Ford Edge´i tõelist olemust. Mads Mikkelsen ja Jake Scott olid seetõttu ka meile iseenesestmõistetav valik: tahtsime luua samavõrd kõrgetasemelist ja haaravat filmielamust, ” jutustas Fordi Euroopa turunduse, müügi ja järelteeninduse asepresident Roelant de Waard.

‘Le Fantôme’ tele-esilinastus toimub 16. oktoobril Itaalias, mujale Euroopa tele- ja kinoekraanidele jõuab film uuel nädalal. Ning loomulikult saab seda šedöövrit vaadata iga kell ja igal ajal Youtube’ist ja Vimeost.

“Minu jaoks oli sellises põnevas kampaanias osalemine ning uue Ford Edge´i turuletoomises kaasa aitamine tõeline nauding. Tegemist on kauni autoga, mis on väärt sama kaunist filmi. Loodan, et ka teile meeldib, ” kinnitab Mads Mikkelsen.

KLIKI PILDID SUUREMAKS!

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Fordil on oma loovagentuuriga tõeliselt vedanud. Sealt majast tuleb üks pärl teise järel – meenutagem kasvõi, kuidas tutvustati auhinnatud 1-liitrist EcoBoost jõuallikat! Blenderdades! Oskuslikult läbikomponeeritud lühifilm, mida ennekõike näitlejatööde pärast vaadata võib, on hea eeskuju teistele tootjatele: tehke järele ja me mäletame teid alati hea sõnaga!

Allikas ja meedia: Ford

Ford Edge ehk kuidas ameeriklased eurooplastele maasturi ehitasid

Loe ka Mads Mikkelseni kodulehelt lisa

KOMMENTEERI SIIN