Teisipäev, 16. aprill 2024
Nissan tegi teatavaks, et nende uus, 5.6-liitrine Endurance V8 bensiinimootor saab olema osa Nissani uute, Ameerika Ühendriikide turgudele mõeldud pikapautode TITAN ja TITAN XD mootorivalikust.

5.6-liter Endurance® V8

Dechardis, Tennessees kokku pandava mootori numbrilised näitajad on 390 hobujõudu (@5800 rpm) ja 544 nm väänet (@4000 rpm). Alljärgnevalt kolm minutit hüpnotiseerivat filmi, kuidas neid jõuallikaid Nissani tehases kokku pannakse: ei mingit kolinat, mürinat, ega õudu; kõik sujub kui nõiaväel. See on petroolilokikese zen-hetk.

Lisaks Endurance V8-le leiab uute TITANite mootorivalikust ka auhinnatud Cumminsi 5.0L V8 turbodiiselmootori. Nissani eesmärk on kombineerida tippklassi pikapi võimekus ja “madalama otsa” pikapi hind ning sõidetavus.

Rich Miller, TITANi valmimist juhtiv tootespetsialist rõhutab, et kumbagi mootorit ei leia ühegi teise pikapi pealt. TITANi klientuuril seisab ees raske otsus, kumba võimekat ja vastupidavat mootorit eelistada.

Kuigi uus Endurance V8 on sama töömahuga, millega tema eelkäija, jääb see ka mootorite ainsaks sarnasuseks. Uus mootor toodab eelneva 317 hobujõu asemel 390 hj, väändemoment on kasvanud 522 Nm pealt 544-le. Uuendus on ka Nissani VVEL-tehnoloogia (Variable Valve Event & Lift), mis kombineerib hüdraulilise ja elektroonilise klappide ajastamise ja avamise. Tulemus – hüppeline võimekuse ja dünaamika kasv.

5.6-liter Endurance® V8

Endurance V8-d paaritatakse TITAN XD peal 7-käiglise CVT automaatkastiga, mis silub allavahetused vahegaasiga ning kohandub juhi sõidustiilile. TITAN XD on peamiselt Põhja-Ameerika turgudele loodud täiesti uue klassi pikap.

XD loob traditsiooniliste, kuni pooletonniste ja alates kolmveerandtonniste kastikate vahele oma kaalukategooria. Nissan püüab siin leida nišši, mis seni on täitmata, pakkudes lahenduse, kus nõksu väiksem, aga võimsam tööloom täidab selle ostja ootuse, kes liigsuurtest pikapidest ei vaimustu. Auto jõuab müügile 2016. aasta alguses.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Unustage igavad kõikjalsõitjad ja lombakad linnamaasturid! Pikapide aeg on käes! Nissan TITAN näeb vinge välja ja tõenäoliselt ka sõidab nagu kulda. Kiirendajannadele meeldib! Vaatame ikka ja jälle, kuidas V8 mootorit kokku pannakse. Ehk tulevad kunagi ka Euro sadatuhat normidele vastavad V8-d. Unistada ju võib…

Video, pildid, alustekst: Nissan/ tõlkinud: V.V.Rajasaar

KOMMENTEERI SIIN