Teisipäev, 16. aprill 2024
Lõpuks ometi üks 2016. aasta kalender, mida võib piinlikkust tundmata näidata isegi autovõhikule, panna seinale, kinkida sõbrale! Kuuendat aastat järjest üllitavad kaks julget sakslannat autopesu aastakalendri, mis kogub tasapisi poolehoidjaid-kollektsionääre samamoodi nagu seda teeb legendaarne Pirelli kalender.

Autopesu aastakalender keerab tavapärasuse pea peale, pannes piltidele kokku uunikumid ja täiesti tavalised mehed aluspesus. See, kui pildil oleva auto välimuses ja modelli aluspükste värvigammas või lõikes on silmaga nähtavat sarnasust, on ju ometi juhuslik kokkulangevus?!

Autowäsche kalender on värvilises kastmes huumor, milles on ajastule omaseid värve ja detaile ning lõputu rida kihvte neljarattalisi, mida täna suure nostalgiaga meenutame. Selles kalendris kohtub tänane mees möödunud aegade, sellest ajast pärit autode ja… ajastutruu aluspesuga.

Autopesu kalender 2016“Wir kommen in Frieden mit gewaschenem Humor” (Me tuleme rahus, pestud huumoriga!) Kaunid daamid, kes seisavad kalendri piltidel poseerinud julgete meeste selja taga, on sakslannad Janet Schürmeyer ja fotograaf Paula Kopczynski.

Nende pöörast ideed, anda autokalendris koht õilmitsemiseks tavalistele meestele, on just tänavu võrreldud Pirelli kalendriga, kus näitavad end oma loomulikus ilus maailma mõjuvõimsad naised: “Need inetus aluspesus kutid kõrvaltänavalt, kes poseerivad koos ajast ja arust autodega –  see on rahu sõlmimine selle maailmaga, kus võidutsevad kõrge rinna ja palja tagumikuga naismodellid ning läikima löödud muskelautod.

Alates 2010. aastast on kepsakad daamid mehi ja autosid kalendriiluks kokku sobitanud ning kogu seda silmapaitavat esteetikat on võimalik kodulehelt ka tellida. Lisaks kalendritele võib sealt endale soetada ka tüsedusele kalduva naabrimehe ja ajast-arust autoga kaarte ning postereid.

Autowaesche-Kalender-2011-fotoshowBigImage-f8398331-440732

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap] Üsna lühikese ajaga on kiirendajannadest saanud omamoodi kalendrikogujad: kollektsioonis on üleilmseid kõrghetki (ja lati alt läbi jooksmisi), mis eeoleval, 2016. aastal paljusid inimesi seintel ja töölaual saadavad.

Sakslannade Autopesu kalender liigitub päris kindlalt kõrghetkede alla. Veel pole hilja Jõuluvanale vihjata, et ta võiks kingikotti susata ka mõne moest läinud aluspesus päevinäinud auto najal poseeriva tavalise mehe. Sest miks ka mitte, ometigi! Saaks end tunda normaalse ja täisverelise inimesena ning suunurgast mõnuga muiata. Naer on terviseks, elagu normaalsed inimesed!

Allikas, video ja pildid: Autowäsche kalender

KOMMENTEERI SIIN