Reede, 14. juuni 2024
Kanada ettevõtte Boréal Bikes leiutis smrtGRIPS tõotab lahendada kõik jalgrataste ja navigatsiooniseadmete koostöömured ja avada jalgratturitele täiesti uue võimalustemaailma. Tegu pole utoopiaga, tootja lubab smrtGRIPS tellimislehe avada juba 2016. aastal.

Autode puhul on navigatsiooniseadmed nii igapäevased, et ega enam keegi naljalt ära ei eksi. Aga jalgrattasõiduks ei ole seni head lahendust – naviseadme võib ju lenksu külge panna küll, aga ega seda eriti hästi ei näe, ei vihmas ega päikesepaistes. Pealegi – olgem ausad, mis mulje jääks, kui su pedaalimist saadaksid lenksult kostvad kõvahäälsed käsklused.

smrtgrips728

Siin tuleb mängu smrtGRIPS, mille tootjaks on Montrealis Kanadas asuv Boréal Bikes. Selle nutika vidina idee on lihtne ja selge: pead oma rattale paigaldama uued käepidemed ning kummalegi poole käepidemete otstesse kinnituvad vibreerivad torukujulised seadmed. Käepidemetesse paigaldatavad silinderjad seadmed kaaluvad 92 g ja nutifoniga suhtlemiseks kasutatakse bluetooth-ühendust.

smrtGRIPS-süsteemiga suhtlemine käib mõistagi nutitelefoni kaudu – siseta vaid sihtpunkt, vali eelistatud teekond ning sõit võib alata. Vajadusest pöörata vasakule või paremale annab juhtraud märku värinaga vastava käe all – sul pole muud, kui sinnapoole keerata.

iOS ja Androidiga ühilduv rakendus pakub lisaks navigeerimisjuhistele ka jalgratturile kasulikku infot näiteks piirkonnas paiknevate kergliiklusteede ja rattaradade kohta. Neil puhkudel, kui keegi peaks ratta ärandama või sa lihtsalt ei suuda meenutada, kuhu ratta jätsid,  töötab seade ka GPS lokaatorina. Kui aga sõidad koos laste või reisikaaslasega, keda silmist kaotada ei taha, võid seadistada seadme häiret andma kohe, kui teievaheline kaugus ületab määratud piiri.

Tootja kinnitusel töötab smrtGRIPS ühe laadimisega kuni kolm kuud, eeldusel, et rattaga sõidetakse kaks tundi päevas.

Boréal Bikes smrtGRIPS
smrtGRIPS eriline võlu seisneb tõenäoliselt selles, et ratturid võivad nüüd julgelt uusi teid ja radu avastada. Kas poleks tore, kui su ratas viiks sind avastusretkele mööda seninägematuid matkateid? Või juhiks sind kindlakäeliselt mööda teid, kus suunaviitasid õieti polegi ning kohaliku keele oskuseta kelleltki juhiseid küsida ka ei oska?

Mõistagi käib jutt ilmastikukindlast tehnikast, mis rattakäepidemete sees ei karda vett ega vilet ning sobitub kõikvõimaliku suuruse ja kujuga juhtraudadega. Hetkel veel arenduse lõppjärgus olev smrtGRiPS peaks müügile jõudma juba 2016.aasta alguses ja hinnaks lubatakse 59 eurot.

SmrtGrips paigaldamine

[dropcap]ACCELERISTA KOMM[/dropcap] Jaa, jaa, jaa! Palun meile Ööbik ja smrtGRPS ja me õigustame igati arhetüüpi autode vastu mitte huvi tundvast “millenniumipõlvkonnast”. Linnad (linnaümbrusest rääkimata) on inimeste jaoks! Ja üldse – vaadake, mis toimub väljas – paar päeva enne jõulu on ilm nagu oktoobris, soe ja sombune! Kellele seda autot vaja on? Nutika rattaga seikleks küll!

Allikas, pildid ja video: smrtGRIPS

KOMMENTEERI SIIN