Lõuna-Saksamaal leiab kaks korda aastas aset Euroopa suurim vanatehnikalaat Veterama. Accelerista kaasautor, vanatehnika veendunud fänn Gerli Ramler tõi sellesügiseselt ürituselt kaasa lastesõidukite pildigalerii, mis mõnelgi neist, kes eelmise sajandil lapsed olid, silma heldimusest märjaks võtab. Vaata ja nostalgitse!

Sellesügisene Veterama toimus oktoobri alguses ning laada 260 000 ruutmeetrisel välis- ja 15 000 ruutmeetri suurusel sisealal sai näha ja katsuda sadu vanu mootorrattaid, autosid ning varuosasid. Tõsiste masinate kõrval on välja pandud aga hulganisti neid, millega tited fännideks kasvatatakse. Kolmerattalisest külgkorviga mootorratta pisivariandini ning hobuvankrist võidusõiduautoni – mida kõike Veteramalt ei leia!

Tõsi, need pisisõidukid koguvadiga aastaga aina hinda juurde samamoodi nagu “päris” tsiklid ja autod, mis vanatehnika taastajate ja kollektsioneerijate seas suures hinnas. Miniautosid ja mootorrattakesi oli Vanarama suurlaadal saadaval nii säravalt  korrashoituna kui ka ribadeks lastuna – just täpselt paras näpuharjutus isadele, kes oma sõrmi kuidagi paigal hoida ei mõista.

Üks on selge, kes vanatehnikast lugu peab ja endale väärilist järelpõlve kasvatada tahab, seab järgmisel kevadel sammud Saksamaale, kus järjekordne Veterama aset leiab. Talvel aga tuleb usinalt näppu imeda ja raha koguda, et endale kasvõi vanaaegne kolmerattaline lubada.

KLIKI PILDID SUUREMAKS!

Need on siis laste mängu-sõiduautod, mis Gerli kaamerasilma ette jäid. Võtaks selle roosa näiteks… või hoopis T1 bussi? Poleks pahad need karusseli küljest ära hiivatud või autodroomilt koju tassitud masinadki… Kõike tahaks, oleks vaid raha ja aega, et lelu kogu oma ilus taastada!

KLIKI PILDID SUUREMAKS!

Siin on nüüd üksjagu äraarvamist, millega võiks tegu olla… mõni kaherattaline näeb küll nii risu välja, et raske on oletada, millega täpselt tegu. See-eest hind on aus: mida suurem ikaldus, seda suurem ka hinnalipik. Oleks vaid rikkaid mehi ja kuldseid käsi, kes kogu selle ilu-ilu korda teeks ja jälle sõitma paneks!

Elevanti ja hobust muidugi ratastele ei tõsta, need on niisama toredad vaadata… koos aiapäkapikkudega. Aga selle külgkorviga motika võtaks küll, sinna, tundub, et mahub sisse ka suurem tädi…

Pildid: Gerli Ramler, koht: Veterama vanatehnikalaat

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.