Teisipäev, 28. mai 2024
Tõenäoliselt mõtlesid juba pealkirja lugedes “miks keegi sellele varem ei mõelnud?” Kus on liikumine, seal on ka potentsiaali voolu tootmiseks. Kui me juba pidurdamist generaatorina kasutada suudame, siis miks mitte ka konarlikul teel sõitmist?

Saksamaa patendiametis registreeritud patent näitab, et just sellist lähenemist on oma elektriautode tarbeks arendamas BMW.

Idee on lihtne – iga kord, kui vedrustus millestki üle sõites kokku surutakse, laetakse generaatori vahendusel selle energiaga auto akut. Siiani on kogu see energia lihtsalt raisku läinud.

Koostöös teistegi elektrisõidukite sõiduulatust pikendavate lahendustega võib edu korral olla tegu tehnoloogiaga, mis saab juba mõne aasta jooksul laialdasemaks. Tõenäoliselt algab asi siiski lisavarustuse nimekirja lisamisest. Vaadates tööstuse trende, võib sellest saada ka liitumispõhine, kuumaksuga teenus.

Näiteks Mercedes-Benz ja Tesla pakuvad oma elektriautodele võimalust kuumaksu eest kiirendust üle õhu tarkvaravärskendusega parandada. Miks ei peaks BMW oma laadiva vedrustusega sama ärimudelit rakendada proovima?

Millal tehnoloogia turule jõuab, ei ole veel teada. Patendist reaalsuseni võib võtta mitu aastat – tea, kas seda kunagi saabuva i7 näovärskenduse varustuse nimistusse oodata oleks liiga optimistlik?

Foto: BMW

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN