Laupäev, 25. mai 2024
“Hooldusraamat oli just siin, aga enam ei ole” – olukord on küllap paljudele tuttav. Digitaalselt oleks auto hooldamisega seotud asju oluliselt lihtsam ajada. Üks positiivne samm sellel suunal on jälle astutud: Renault Grupp, Microsoft ja VISEO koostöös on valminud ühtse digi-hooldusraamatu prototüüp.

Renault Grupp koos Microsofti ja VISEOga projekteerisid möödunud suvel valmis digitaalse auto hooldusraamatu prototüübi. Prototüübi loomisel kasutati Blockchain tehnoloogiat, mis tagab, et informatsioon autopassis on talletatud kindlalt ja turvaliselt.

Seni on autoomanike ja nende autode kohta käivat informatsiooni salvestatud erinevatesse süsteemidesse küll autotootjate, kindlustajate, remonditöökodade ja teiste poolt. Digitaalse auto hooldusraamatu prototüüp näitab aga, et kogu vajalikku informatsiooni on võimalik talletada ühte kohta, kust see on ka autoomanikule lihtsasti kättesaadav.

Kui digitaalne auto hooldusraamat kasutusele võetakse, tähendab, et ka auto müümisel teeb müüja kogu autoga seonduva informatsiooni ostjale nähtavaks. Nii on tulevikus järelturult autode soetamisel võimalik saavutada ostjate-müüjate vahel suuremat usaldust.

Digitaalse auto hooldusraamatu prototüüp on loodud avatud lähtekoodiga, kasutades Blockchain tehnoloogiat. Rohkem informatsiooni selle tehnoloogia kohta, mis võimaldab salvestada autoga seotud informatsiooni tõhusasse võltsimiskindlasse digitaalsesse hooldusraamatusse.

[dropcap]ACCELERISTA KOMM [/dropcap]Mitmed autoteenindused pakuvad omanikele võimaluse, kasutada n-ö lokaalset digi-hooldusraamatut. Oluliselt mugavam oleks aga kui andmetele pääseks juurde igast maailma nurgast. Ning mitte ainult oma auto andmetele vaid näiteks ka ostetava kasutatud auto omadele.

Digi-hooldusraamatu prototüüp, mis saadab andmed ühtsesse infopilve on samm lähemale autode  ühtsele “tervisekaardi” süsteemile. Sellisel kujul oleks meil sellest kõvasti abi. Seega, jätkake, jätkake tööd, Renault ja sõbrad.

Allikas ja meedia: Renault

KOMMENTEERI SIIN