Neljapäev, 25. juuli 2024
Masinad võtavad üle! Fordi istmete valmistamise osakonnas töötab juba mõnda aega Robutt, nutikas ja lõputult kannatlik tehistagumik. Ühe istme inimkeha järgi vormimiseks tuleb Robuttil istuda keskmiselt 25 000 korda.

Fordi insenerid on otsustanud inimeste tagapalgeid pidevast isteasendi sissevõtmisest säästa ning on ehitanud valmis robotpepu, mis matkib inimese asendit autosse istudes ja istmelt üles tõustes.

KESKMISE MEHE MÕÕTU ROBUTT

Robutt – tehistagumiku ülesandeks on ühte istet kulutada vähemalt 25 000 korda, et oleks näha, mis juhtub sellega pikaaegsel kasutamisel. Oma mõõtmetelt meenutab kunstpepu keskmises kaalus keskmise mehe tagapalesid ning esialgu seda pisemaks-suuremaks mudida ei anna.

Esimene auto, mille istmeid Robuttil testida paluti, oli uue generatsiooni Ford Fiesta. Idee, kasutada suuremat tagapoolt kui Fiesta kasutajal keskmiselt, loodetavasti kannab ning istmed tõesti peavad hästi vastu.

Tavalisel autokasutajal, kes päevas parimal juhul 4 korda juhiistmele ja sealt ära käib, kuluks ka kõige julgemate arvutuste põhjal Robutti 25 000 istumisliigutuse tasa tegemiseks vähemalt 15 aastat!

Fordil on kavas Robutt rakendada juba lähitulevikus kõikide mudelite istmete ehitusse. Loota on ka seni üsna rohmaka robotpepu elegantsemaid arendusi – tulevikus võiks kunstpepu oma mõõte varieerida nii nagu teeme seda meie – “mina enne jõule” ja “mina pärast kaalulnälgimist”.

Allikas ja meedia: Ford

KOMMENTEERI SIIN