Esmaspäev, 17. juuni 2024
Hiina ettevõte Contemporary Amperex Technology Co Ltd ehk CATL töötab uue tehnoloogia kallal, mis lubab kasvatada elektriautode sõiduulatust. Nende lähenemine lubaks autodesse rohkem akusid paigutada ja on ideeliselt väga lihtne.

Akupakid on suured ja rasked ning osalt on selles süüdi akude ümbris. CATL aga plaanib hakata akusid integreerima elektriautode kandmiku sisse, välistades niiviisi vajaduse kasutada „ülepakendamist“.

Sõiduulatuse kasv tuleb seega akude mahutavuse arvelt – sama massi ja gabariitide kohta saab sõidukisse paigutada rohkem akusid ja vähem õhku. CATL-i hinnangul tähendaks see seda, et tüüpilise keskklassi elektriauto sõiduulatus kasvaks 800 kilomeetrini.

CATL varustab Teslat LiFePo akudega ning hiljuti algas partnerlus ka Hondaga. Seda, kas konkreetse uuenduse välja töötamisel mõne autotootjaga koostööd tehakse, pole veel avalikustatud. CATL plaanib uue tehnoloogia turule tuua hiljemalt aastaks 2030.

Seni on elektriautode tootjad pidanud kasutusele võetavad akupakid välja valima ning siis need oma sõiduki disaini integreerima. Nüüd aga on akutootjatel võimalus sõiduki disainis ka ise kaasa lüüa. CATL plaanib arendusse investeerida umbes 2,4 miljardit eurot.

Foto: CATL

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN