Pühapäev, 14. juuli 2024
Mercedes-Benz võitis Euro NCAPi autode osalist isejuhtimist võimaldavate juhiabiseadmete testi (SAE Tase 2) ja sai hindeks “väga hea.” Mercedest esindas luksusdžiip GLE.

Testis osales üheksa eri klassi kuuluvat autot, nende hulgas veel kaks preemiumsegmendi autot. GLE, mille varustusse kuulusid juhiabiseadmete paketid Driving Assistance Package ja Driving Assistance Package Plus, võitis testi tulemusega 174 punkti (87% võimalikust maksimumist).

Mercedes-Benz GLE juhiabiseadmete hulka kuuluvad mitmed funktsioonid, mis võimaldavad osalist isejuhtimist ja muudavad sõitmise paljudes oludes märkimisväärselt pingevabamaks. Kõrgtehnoloogilised süsteemid hoiatavad ähvardava kokkupõrke eest ning sekkuvad vajadusel: näiteks minimeerib autonoomne hädapidurdus kokkupõrke tagajärgi või suudab selle üldse ära hoida.

Euro NCAP hindas eriti kõrgelt seda, et GLE juhiabisüsteemid toimivad terviklikult ning pigem toetavad juhti, mitte ei muutu häirivalt pealetükkivaks. Näiteks Active Steering Assist kurviabi ei vaja kuni 130 km/h sõidukiiruseni tingimata selgeid teemärgiseid ning suudab koos teiste juhiabiseadmetega aktiivselt juhti aidata ka siis, kui teejooned on segased (näiteks teeremondil) või puuduvad üldse.

Lisaks hõlbustab GLE juhi tööd ummikutes ja tihedas linnaliikluses. Juht saab lihtsalt ja intuitiivselt igal hetkel taas kontrolli võtta. Mercedes-Benzi juhabiseadmete pakett on eriti lihtsalt kasutatav ning seda iseloomustab intuitiivne ja harmooniline üleminek juhti abistavast režiimist mitteabistavale režiimile.

Sel põhjusel sai Mercedes-Benz GLE kõrgeima hinnangu ja esikoha “Juhi kaasamise” kategoorias. Rõhutati, et Mercedes-Benz ei nimeta ja kommunikeeri oma juhiabiseadmeid kui autonoomsust tagavaid süsteeme, vaid selgelt kui juhti abistavaid süsteeme.

Selle taust: osalist isejuhtimist võimaldavate seadmete puhul jääb juhile aktiivne roll ja ta peab kogu aeg sõitmisega tegelema. Mercedes-Benzi puhul on sellised abiseadmed loodud toimima koos juhiga ja koos juhiga töötavad need ka kõige paremini. Sel moel tagab Mercedes-Benz oma klientidele ohutuse, mugavuse ja abistamise.

“Abiseadmete ja ohutuse tagamise” kategoorias, mis keskendub süsteemide tehnilisele poolele, oli Mercedes-Benz GLE samuti testi tipus.

Foto: Mercedes-Benz

KOMMENTEERI SIIN