Laupäev, 13. aprill 2024
Solaride oli esimene Baltikumi esindaja päikeseautode maailmameistrivõistlustel, Bridgestone World Solar Challenge’il Austraalias, ning saavutas muljetavaldava tulemuse, tõestades Eesti noorte inseneride pühendumust ja suutlikkust.

Tiimi teekonda ja katsumusi Austraalias tähistati 16. veebruaril Ülemiste Apollos Kinos, Solaride’i dokumentaali esilinastusel. Film on mõeldud inspireerima noori üle Eesti ja kogu maailma, julgustades neid haarama kinni väljakutsetest ja järgima oma unistusi. Dokumentaali saab näha Apollo kinodes üle kogu Eesti alates 4. märtsist, filmi õrritit näeb siit.

“”Solaride: julgus teha võimatut” ei ole lihtsalt päikeseautode maailmameistrivõistlustel osalemisest. See on ühe suure kogukonna unistuse täitumisest. See on film, mis näitab Eesti noorte tahet päriselt maailma muuta, päriselt ise enda tulevikku luua,” ütles kolmanda hooaja tegevjuht Asso Soosalu.

Solaride’i osalus maailmameistrivõistlustel kulmineerus üle ootuste hea saavutusega, võttes arvesse, et kogu võistluse ajaloo peale ei ole ligi 70 protsenti võistlejatest finišissegi jõudnud. See ei ole ainult võit meeskonnale, see on tõestus Eesti tehnoloogilisest võimekusest ja insenerihariduse olulisusest.

“Eesti insenerid paistavad silma oma nutikuse, usina tööeetika, praktilise lähenemise, analüüsioskuse ja probleemide lahendamise võimekusega. Need väärtuslikud omadused on tõstnud Eesti insenerid maailmas kõrgelt hinnatud positsioonile ja mängivad olulist rolli mitmesugustes eluvaldkondades. Haridusprogrammid nagu Solaride pakuvad noortele inseneridele suurepärast võimalust kogeda keeruliste ettevõtmiste eduks vajalike kogemuste laia spektrit,” ütles Devid Liik, Milremi tehnoloogiajuht.

Solaride jätkab oma missiooni, et inspireerida ja koolitada järgmise põlvkonna insenere, pakkudes neile reaalseid kogemusi ja väljakutseid, mis aitavad kaasa nende professionaalsele ja isiklikule arengule.

“Vaid kahe aasta jooksul sai kambast kogemusteta tudengitest väga tugev meeskond, kes suutis lahendada nii keerukaid tehnilisi kui ka meeskonnatööga seonduvaid sotsiaalseid probleeme. Selle tõestuseks on ka meie poodiumikoht maailmameistrivõistlustelt,” ütles võistlustiimi eest vedanud inseneeria valdkonnajuht Mart Erik Kermes.

Solaride’i saavutused päikeseautode maailmameistrivõistlustel on vaid üks samm teekonnal, mis näitab Eesti võimet olla teerajaja tehnoloogia ja innovatsiooni valdkonnas.

Projekti suurtoetajad on Haridus- ja Teadusministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Tartu Ülikool, TalTech, Eesti Maaülikool, Tartu linn, Telia, Norma, Magnetic MRO, LHV, City Motors, Elmo, Euronics, Solarstone ja YOLO Group.

Foto: Joosep Kään

KOMMENTEERI SIIN