Reede, 12. aprill 2024
Sõda Ukrainas on kohutav reaalsus ning iga kodaniku südameasi on siin ja praegu ja kohe omalt poolt toetada neid, kes seisavad selle õudusega silmitsi. “Laik” ühismeedias, uudiste jälgimine ja kaasa elamine on kahtlemata toredad, aga abi peab olema ka konkreetne. Toome välja kanalid, mille kaudu rahaline ja aineline abi kindlasti abivajajateni jõuavad.

Segastele aegadele iseloomulikult võib ühismeediast leida hulgaliselt üleskutseid, milles palutakse annetada raha Ukraina heaks. Paraku võib annetus sattuda täiesti valedesse kätesse. Sellepärast on hea teada, millised on ametlikud kanalid, kustkaudu toetus kindlasti abivajajateni jõuab.

Anneta telefonitsi

Kõik Elisa, Tele2 ja Telia kliendid saavad alates 26. veebruarist teha annetuse telefoni teel, valides summa 5, 10 või 50 eurot. Summa lisatakse järgmisele telefoniarvele. Summad laekuvad MTÜ Pagulasabi kontole.

Annetusnumbrid:
Anneta 5 eurot - 9003801
Anneta 10 eurot - 9003802
Anneta 50 eurot - 9003803
Anneta Punase Risti kaudu

Punane Rist kogub Ukraina jaoks kasutamata esma- ja hügieenitarbeid: hambaharjad ja -pastad, šampoonid, seebid, hügieenisidemed, tampoonid, mähkmed ning muu isiklikuks hügieeniks vajalik, samuti võetakse vastu uusi või uueväärseid tekke, patju, voodipesu.

Rahalise annetuse saab teha Punase risti kodulehelt otse. Summa võib valida ise, aga saab klõpsata ka 10, 15 või 25€ suurusel annetuse aknal.

Ülekande saab teha ka otse pangast: Eesti Punane Rist MTÜ, EE742200001180001436, selgitusse “annetus Ukraina heaks”

Anneta Eesti Pagulasabi kaudu

Eesti Pagulasabi võtab vastu rahalisi annetusi Ukraina heaks. Otse annetuse saab teha MTÜ Eesti Pagulasabi arvele EE791010220258852223, samuti on olemas pangalingileht, kuhu sisestada toetussumma, valida fond, mida toetada soovitakse ning edasi oma pangalingi kaudu tehing vormistada.

Anneta Ukraina Heaks lehe kaudu

Internetist on leitav eraldi veebileht Ukraina Heaks, kuhu on koondatus kõik ametlikud organisatsioonid, mis otse abivajajatele annetused kätte toimetavad.

Hädaliste abistamiseks on koondanud oma jõud MTÜ-d Eesti Pagulasabi, Ukraina Kultuurikeskus ja Mondo ja nende kõikide arveldusarved ning täpsemad tegevussuunised on kodulehelt leitavad.

Hinnanguliselt vajab Ukrainas sõjaga seotult abi ligi 3 miljonit inimest ning arengud on pigem negatiivseid, ja abivajajaid tuleb pidevalt juurde.

Paku ise oma abi

Suure tõenäosusega jõuab ka Eestisse Ukraina sõjapõgenikke. Kui oled valmis neid oma kodus võõrustama, toetama eluks vajalike asjadega, toitlustama; sul on oskusi, mida inimesed vajaksid, anna endast teada. Seda on samuti kõige mõistlikum teha Ukraina Heaks lehe kaudu: otsi kontakti abiorganisatsioonidega ja paku end appi.

Vabatahtlikke ootab ka riigiinfo telefon 1247. Kui oled valmis panustama oma aega ning kuulama muresid ning aitama neile lahendust leida, täida vastav ankeet Häirekeskuse lehel.

Valmisolek kaitsta oma vabadust vajadusel ka rohkemaga kui sotsiaalmeedias “laike” ja lipupilte pannes tuleb aga enesetäiendamise kaudu. Esita avaldus Kaitseliitu või Naiskodukaitsesse astumiseks.

Ukraina on Euroopa ja Euroopa on Ukraina. Meie vabadus on Ukraina sõduri kätes.

Слава Україні! Героям слава!

Kaanepilt: Pixabay

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN