Neljapäev, 25. juuli 2024
Aruküla-Kostivere tee on Raasiku valla ja Jõelähtme valla vaheline ühendustee, mida kaudu pääseb ühtlasi kiirelt ka Narva maanteele. 3. septembril alustatakse tee kordategemisega ning rajatakse kauaoodatud jalg- ja jalgrattatee.

03. septembril alustatakse Aruküla–Kostivere km 0–6,1 rekonstrueerimistöödega ning rajatakse puuduvad jalg- ja jalgrattatee osad Aruküla–Kostivere maantee algusest kuni Aruküla mõisani ja peale Aruküla raudteeülesõitu Laane teeni.

Tööd algavad olemasoleva sõidutee asfaltkatte freesimistöödega, mistõttu suletakse lõiguti üks sõidusuund. Liiklust reguleeritakse fooride ja liiklusreguleerijatega.

Suurem liikluskorralduse muudatus ootab ees uue nädala alguses, kui alustatakse vana tee väljakaeve töödega ning Aruküla mõisast kuni Jaama tänavani suletakse Tallinna maantee. Ümbersõit on ette nähtud Männiku tee ja Jaama tänava kaudu.

Tegemist on Maanteeameti ja Raasiku Vallavalituse ühishankega. Tööde kogumaksumus on 1 499 400 eurot, millest Maanteeameti tasub 1 392 300 eurot. Raasiku Vallavalitsus rahastab jalg- ja jalgrattateede ehitust 107 100 euroga. Ehitustööd lõppevad detsembris.

Palume liiklejatel olla tähelepanelikud, järgida liikluskorraldusvahendeid ning sõitude planeerimisel varuda lisaaega, sest teelõigu läbimine võib võtta tavalisest rohkem aega. Täpsemat infot liikluskorralduse ja -piirangute kohta leiab http://www.tarktee.ee/.

Lisainfot saab siit

KOMMENTEERI SIIN