Esmaspäev, 15. aprill 2024
Mitmed autotootjad on katsetanud liitumispõhist, kuumaksega teenust, mis pakub Sulle sõitmiseks valikut autosid ja vabastab kõigist nendega seotud kohustustest. Mõned neist lõpetavad nüüd toimimise.

Idee on ju ilus – maksa kuumaksu, mine ja võta valikust uhiuus masin, vaheta millal tahad, hooldamise pärast muretsema ei pea… Mis aga kliendile võib tunduda taevalik, on tootjale ja teenusepakkujale tõenäoliselt peavalu.

Audil on selleks teenuseks Select, BMW aga pakub USA-s Nashville’i osariigis teenust Access. Mercedese vastava teenuse nimi oli Collection ning see lõpetati juba 2020. aasta keskpaigas, kuna huvi oli vähe ning probleemseks osutus klientide isiklike asjade liigutamine eri sõidukite vahel.

Nagu selgub, lõpetavad ka BMW ja Audi teenuste pakkumise – Audi Select toimib kuni 31. jaanuarini ja taaselustamise kohta uudiseid pole. Access by BMW peatatakse aga seetõttu, et tootja on arendamas teenuse uut versiooni.

Volvo poolt pakutav samasisuline teenus Volvo Care toimib jätkuvalt, kuid pole teada, kas see end ka majanduslikult ära on tasunud.

Cadillac aga plaanib taaselustada oma teenuse Book, õigemini plaanis – algselt juba aastal 2020. Eks näis, kuidas see käima saadakse ning kaua see ka elus püsib. Seniste kogemuste põhjal paistab, et see on tootjatele pigem rahaauk, mida hea resümee nimel pidada.

Foto: Audi

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN