Neljapäev, 18. juuli 2024
Eesti autogala on meie automaastikul üpris värske üritus, mis toimus esimest korda 2022. aasta detsembris. Eelmisel reedel toimunud teisel galal selgusid aasta parimad autod mitmes kategoorias.

Autogalat eristab jaanuaris juba 24ndat korda toimuvast Eesti aasta autost muuhulgas see, et auhinnalisi kategooriaid on mitu. Sel aastal valiti näiteks lisaks “Eesti autole” ka aasta sportauto, roheauto, projektiauto, Rock FM rahva lemmik ja “Kuldse velje” nime kandev aasta autoalane tegu.

Põhikategooria, sportauto ja roheauto finalistidega toimus žüriiliikmetele ka sõidupäev, kus oma paremusjärjestuse kujundada sai. Projektiauto finalistide valik sündis autoomanike kirjelduste ja jagatud piltide toel ning parimad pandi lähemaks vaatamiseks välja ka T1 keskusesse.

Eesti autogala 2023

Lisaks auhindade välja kuulutamisele toimusid laval žüriiliikmete vahel erinevad mängud, võeti mõõtu sõidusimulaatoril ja kuulati õhtu lõpetuseks Laura Pritsi esinemist.

Eesti autogala 2023

“Kuldse velje” preemia pälvis Eesti hüperauto Oldbac Kalana. Rock FM-i rahva lemmikuks valiti Volkswagen ID.Buzz.

Märksõnad tähelepanu detailidele, õhkvedrustus, punane nahksisu ja ülbe hoiak võtavad kokku aasta projektiautoks valitud 1967. aasta Lincoln Continentali, mis ka ürituse jooksul palju tähelepanu pälvis.

Eesti autogala 2023

Eesti roheautoks valiti Hyundai Ioniq 6, mis edestas VW ID.Buzzi, BMW i7-t, Mercedes-Benz EQE SUV-d ja Toyota Priust.

Eesti autogala 2023

Eesti sportauto tiitlile pidasid sel aastal lahingut “emotsiooniautod” – autod, millega on kõige muuga võrreldes eriline sõita. Auhinna pälvis Ferrari 296 GTB, järgnesid vastavalt BMW M2, Kia EV6 GT, BMW i4 M50 ja Ford Ranger Raptor.

Eesti autogala 2023

Ja põhikategooria ehk Eesti auto tiitli pälvis Land Rover Range Rover Sport, millele järgnesid vastavalt Hyundai Ioniq 6, Peugeot 408, Volkswagen ID.Buzz. ja Renault Austral.

Eesti autogala 2023

Fotod: Brit Maria Tael, Karl Kirs

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN