Teisipäev, 28. mai 2024
Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto korraldamisel leiab pühapäeval, 1. oktoobril 2023 Harjumaal Tagadi külas aset traditsiooniline vanatehnikalaat, kuhu on end registreerinud enam kui 400 kauplejat Eestist ja lähiriikidest. Tagadi Restauraatorite päeva all tuntud sündmusel on lisaks laadamelule avatud vanamootorrataste ja uunikumautode näitused.

1995. aastast mai ja oktoobri esimesel pühapäeval toimuv vanatehnikalaat sai alguse motoentusiastide ideest teha üritus, kus saaks omavahel vahetada, osta ja müüa vanamootorrataste ehk enam kui 35-aastaste tsiklite varuosasid.

Ajapikku huviliste arv kasvas, lisandusid muud sõidukid ning uued huvilised ja täna võib öelda, et tegemist on Baltimaade suurima vanatehnikalaadaga. Lisaks auto-motojuppidele on ajapikku laadale jõudnud ka muu seonduv vanavara – fotoaparaadid, õmblusmasinad, ajaloolised klaas- ja keraamikaesemed jne.

Tagadi restauraatorite laat, Gerli Ramler

Huvilistele on avatud Unic-Moto infotelk, kust saab infot vanatehnikaürituste ja klubi tegevuse kohta. Samuti on infopunkti ees vanade mootorrataste väljapanek, mis seekord on pühendatud legendaarse Harley Davidsoni 120. aastapäevale. Avatud on mootorrattaparkla tsikliga tulijatele ning eraldi parkla vanadele autodele.

Tagadi restauraatorite laat, Gerli Ramler

Tagadile on oodatud kõik inimesed, keda huvitab Eesti vanatehnikaajalugu ning kes tegelevad vanatehnika restaureerimisega või soovivad restauraatoreid nende hobis aidata. Eesti Vanamootorrattaklubi Unic-Moto eesmärk on ühendada vanamootorratta omanikke ja huvilisi ning vanatehnika säilitamine.

Tagadi restauraatorite päev

Tagadi Restauraatorite päeva väravad avatakse ametlikult pühapäeval kell 8 ja sündmus lõppeb kell 15. Külastaja pilet maksab 5 eurot, mis tuleb tasuda sisenedes sularahas. Kuni 16-aastastele on sissepääs tasuta ning samuti on tasuta parkimine.

Tagadi restauraatorite päev

Ja kui juba on Tagadi tee jalge alla võetud, tasub külastada ka kõrvalkülas Kurtnas asuvat mootorrattamuuseumi!

Rohkem infot Tagadi Restauraatorite päeva kodulehel ja Facebookis.

Pildid: Gerli Ramler, Tagadi restauraatorite päev

KOMMENTEERI SIIN