Reede, 21. juuni 2024
Eesti ühte suurimat elektriautode laadimisvõrku ja -platvormi arendav Eleport ning rakendus Barking alustasid koostööd, et võimaldada järgmise aasta algusest kasutada Eleporti laadijaid mugavalt Barking äpi kaudu.

Kahe kiirelt laieneva tehnoloogiaettevõtte koostöö tulemusel saab tulevikus iga elektriauto omanik Barking äpi kaudu hõlpsalt Eleporti laadijas laadimist alustada, lõpetada ja selle eest tasuda.

Eleporti tehnoloogiajuhi Rain Neemlaidi sõnul pääsevad Barkingu kliendid tänu platvormide ühenduvusele ligi rohkem kui 100 Eleporti laadimispunktile üle Eesti. „Oleme kiires kasvufaasis ning juba aasta pärast on laadimispunkte kaks korda enam. Lisaks oleme laienemas teistesse Balti riikidesse ning meie laadimisplatvormi kaudu on ühendatud sadu tuhandeid laadijaid üle Euroopa,“ selgitas Neemlaid.

Ta lisas, et avalike laadimispunktide lisandumise kõrval aitavad laadimisvõimalusi luua ka selle aasta kevadest kehtima hakanud ehitusseadustiku sätted, mis kohustavad kinnisvaraarendajaid parklatesse laadimisvõimalusi looma.

Barkingu laiem eesmärk on võimaldada kõiki sõidukiga seotud teenuseid ühest kohast ja identse kasutuskogemusega. “Täna saab meie rakendust kasutades parkimise eest tasuda kõikides tasulistes parklates ning pesta rohkem kui 90 autopesulas üle Eesti. Järgmine etapp on klientideni tuua kõik elektrilaadijad ning Eleportiga liidestamine on ideaalne algus,” ütles Barkingu asutaja Kustas Kõiv.

Eleport on tehnoloogiapõhine ettevõte, mille äri keskmes on tarbijale laadimisvõrgustiku arendamine igas segmendis – nii kodus, tööl kui ka teel olles. Selle kõrval arendab Eleport nutikate laadijate tarkvara ehk laadimisplatvormi, mis võimaldab iga laadija omanikul kasutada Eleporti tarkvarateenuseid ning seeläbi mugavalt oma laadijaid hallata, kinnistu omanikel laadijatega lisatulu teenida ja aidata kaasa kliima-eesmärkide täitmisele.

Foto: Eleport

KOMMENTEERI SIIN