Laupäev, 15. juuni 2024
Vahetult enne Concorso d’Eleganza Villa d’Este maailmakuulsat autode iludusvõistlust lõi BMW lauda trumpässa: kaheksanda seeria ideeauto. Luksuskupee prototüüp annab aimu, milline hakkab välja nägema lähitulevikus tootmisse jõudev kaheksas seeria. Slogan “Gentleman’s Racer” reklaamklipis väljendab tootja ambitsiooni luua auto tõelistele meestele.

Mõni aeg tagasi tuli BMW tehasest uudis kuuenda seeria kupee tootmise lõpetamisest. Baieri autotehas täidab veel mõnda aega sisseantud tellimusi ning seejärel seadistatakse Münchenis asuv Dingolfingi tootmisliin ümber kaheksanda seeria tootmiseks.

KLASSIKALISELT KAUNIS KUJUSTUS JA VÕIB-OLLA V12

Väljanägemiselt on BMW kaheksanda ideeauto efektne: kaheukseline kupee on disainitud agressiivseks, meenutades päris mitmes aspektis i8 hübriidajamiga sportautot.

Pikk kapott, detailselt viimistletud ja kroomitud radiaatorivõre, sügavalt volditud kerepaneelid annavad nõutud jõulisuse, samas järgib välisdisain tervikuna klassikalist kupeetraditsiooni. Kabiinis vaatab vastu minimalistlik luksus, mida samuti oleme näinud i8-l ning osaliselt ka seitsmendal ja viiendal seerial.

Mootorikatte alla BMW insenerid kellelgi piiluda veel ei luba, väidetavalt tuksub seal 6,6-liitrine V12 mootor. Seeriamudelil võetakse tõenäoliselt kasutusse kuuesilindrilised kahe turboga ridamootorid, jõulisematel variantidel võib-olla ka 4,4-liitrine V8 ja nimetatud 6,6-liitrine V12.

LOOMULIKULT POLE KEEGI ENNE MIDAGI SELLIST NÄINUD!

Adrian van Hooydonk, BMW Grupi disainimeeskonna asepresident, kes on disaininud nii kuuenda seeria kupee kui äsja esitletud kahekohalise luksuskupee, rääkis pressile, et uue noobelsportlase näol on tegemist millegi senisest täiesti erinevaga: “BMW ideeauto on meie nägemus tõupuhtast kõrgema klassi kähkusõitjast. See auto on võltsimatu dünaamilisuse ja moodsa luksuse kehastus. Minu jaoks on see paeluv näide autotööstuse võimekusest.”

Nende suurte sõnade taga on soov eristuda teisest noobelmarkidest, mis samuti järjest on tulnud välja oma luksuskupeedega – meenutagem siinkohal Lexuse LC500, mis V8 jõuallika kõrval pakub valikusse ka hübriidajamit, mille sooritusvõime teeb “tavalisele” mootorile silmad ette. LC500 jõuab müügile juba sel suvel, nii et Baieri iseneridel vesi taga juba keeb.

BMW tegevjuht Harald Krüger kinnitab, et peagi tootmisse jõudev BMW kaheksas seeria tõestab, et nugaterav sportlikkus ja moodne luksus võivad omavahel käsikäes käia küll: “See saab olema meie järgmine mudel, mis laiendab noobelsõidukite valikut ja tõstab kupee mõiste omas segmendis täiesti uuele tasemele. Uus sõiduk aitab tulevikus kindlustada meie positsiooni noobelautode klassi tipus.”

KUUENDA KUPEE ON SURNUD, ELAGU K.. AHEKSAS!

Mida teha, kui nõudlus mõne toreda mudeli järele ootamatult väheneb? Loomulikult, asemele tuleb pakkuda midagi, mis oleks veel toredam, veel luksuslikum, suurem ja … kallim. BMW kaheksanda seeria luksuskupee tagasi toomine tootmisse (kaasaegsel kujul muidugi) on nutikas lahendus olukorras, kus kuuenda seeria kupee kliente enam ei võlu.

Eks ostke siis kuuenda neljakohalist, ja ihalege kaheksandat! Pealegi kui see on legend juba enne sündimist – kahekümneaastase pausi järel on oodata vinget comeback’i.  Võimalik, et kaheksas aitab Baieri autotootjal uuesti leida oma identiteedi. Praegu on see mudelirohkuse vahele ära kadumas, ostjad segaduses ning paljud juba pöördunud mõne muu noobelmargi-usku.

SOOLINE SÕIDURÕÕM: MÕELDUD AINULT MEESTELE!

Identiteedi leidmisest rääkides – BMW loovtiim on kaheksanda saatjaks valmistanud reklaamklipi, mis idendib uue auto soopõhiselt. See, mis pressikonverentsil kõva häälega välja ütlemata jäi, on silmaga nähtav reklaamfilmikesest: noobelkupee on mõeldud meestele (klipis veelgi täpsemalt: “džentelmenidele”)!

Me näeme autoga sõitmas üht klanitud kutti ja auto ümber kõndimas üsna kurjakuulutava välimusega meest, kes võiks samahästi olla mehaanik või metsmees või… habe ja karmid ajavaod näol jätavad vaatajale tõlgendamisvõimaluse.

Ühtegi naist auto rooli pole lubatud, on vaid üks kena daam ajaloolises telefoniputkas, kes, nähes autot mööda kihutamas, pillab käest telefoni. Seda, kas ta jõuab hädaabinumbri valida – või kas telefon üldse töötab või on tegu pelga rannarekvisiidiga, mille taustal selfisid klõpsida – me ei näe.

Et aitäh siis sellise suhtumise eest, geniaalne loovtiim! Naised on siinkohal üsna nõutud. Eks me siis kingime luksuskupee oma meestele. Võib-olla. Aga võib-olla valime mõne teise margi, mis on aru saanud, et tänapäeval on ka naistel õigus (ilusat) autot juhtida.

Ja üldse – vaadake ka, milline pussakas selle kaheksandaga sõidab! Väike vastuolu sõnades ja tegudes – või tähendabki uudne luksuse ja sportlikkuse sidumine tänapäeval seda, et noobelkupee rooli surutakse tüüp, kes ilmselgelt ei taha selle autoga sõita?

Mees, kellele naine kingib ilusa päikeselise päeva puhul säärase auto, võiks ju olla vähemalt natuke pestud ja kammitud. Ei? Jah? BMW, laske oma loovagentuuril jalga puhata või olge valmis rahvusvaheliseks pahameelelaineks. Naised ei jäta, sõidurõõm sugu ei tunne!

Allikas ja meedia: tootja

 

3 kommentaari

  1. blank

    Tõesti, kaunis ja jõuline kupee.
    Jääb vaid loota, et BMW annab teada ka kolekupee X6 tootmise lõpetamisest

KOMMENTEERI SIIN