Poola päritolu kindlustusgrupp PZU toetab Ukrainat ja ukrainlasi mitmel viisil, sealhulgas väljastades põgenike autodele tasuta kindlustuspoliise.

PZU väljastab kõigile Ukraina–Poola piiri ületavatele Ukraina autodele 30-päevase liikluskindlustuse poliisi. Nn roheline kaart katab teise osapoole kahjud, juhul kui nimetatud poliisiga sõiduk põhjustab välismaal liikluskahju.

„Kohe sõja alguses avasime Poola piiril teeninduspunktid, mis hakkasid väljastama rohelisi kaarte sõidukitele, millel need puudusid. Poliisid on tasuta ning kehtivad kuu aega. Praeguseks oleme piiril väljastanud tuhandeid rohelisi kaarte,“ ütles PZU Kindlustuse müügidirektor Andres Hellerma.

Hellerma sõnul aitab see välistada arusaamatusi ja juriidilisi probleeme, juhul kui Ukrainast pärit sõiduk põhjustab välismaal liikluskahju. Hetkel pole teada, kui palju Ukraina–Poola piiri ületanud autosid on jõudnud Eestisse, aga nende arv ilmselt kasvab.

Poolas peakorterit omav PZU Grupp pakub lisaks humanitaarabi ettevõtte Ukraina töötajatele ja nende peredele, kes on jõudnud Poolasse. Neile pakutakse seal peavarju, meditsiinilist abi ning elamisraha. PZU Ukraina ettevõttes on üle 700 töötaja ning tegevus Ukrainas on sõja tõttu tugevalt häiritud.

Eestis annab PZU Kindlustus oma töötajatele vabu päevi töötasu säilimisega, juhul kui nad soovivad osaleda Ukrainat ja ukrainlasi abistavate vabatahtlike organisatsioonide töös.

Foto: Genya Savilov/AFP/Getty Images

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.