Kolmapäev, 17. aprill 2024
Hyundai tõmbab oma N-autode mudelivalikut Euroopas koomale, et teha ruumi elektrilisele tulevikule. See tähendab, et valikust kaovad i20 N ja i30 N.

Hyundai kinnitas, et sisepõlemismootoriga N-autode tootmine Euroopa turule lõpeb veebruariga, et keskenduda nullheitmega sportautode tootmisele ja kehtestada N-divisjon suurepäraste elektriliste sportautode tootjana.

Nii i20 N kui i30 N said pea eranditult kiitust ja tekitasid oma segmendis korraliku tormi, kirjutades end kohe parimate kuumpärade ajalukku.

Head mootorid, suurepärane juhitavus, käsikastid, mõnusad hääled ja konkurentsivõimelised hinnad – mida enamat üks kiire luukpära austaja olekski soovida võinud?

Hyundai sisepõlemismootoriga N-autod on algusest peale kõva konkurentsi pakkunud juba end tõsiselt kehtestanud vanadele olijatele nagu Honda Civic Type R, Ford Fiesta ST, Renault Megane RS, Volkswagen Golf GTI jt.

Vahepeal pakutud Kona N kadus mudelivalikust pärast mudeliuuendust, USA turul on saadaval ka Elantra N, mis on sisuliselt sedaanikujuline i30 N. Kõigi eelduste kohaselt jääb viimane seal veel mõneks ajaks müügile.

Hyundai Kona N
Hyundai Kona N kadus müügilt pärast Kona mudelivärskendust

Kuid iga tore asi saab kord otsa – ning asendub uuega. Käesoleval aastal jõuab ka Eestisse Hyundai Ioniq 5 N, N-divisjoni esimene täiselektriline sportauto. Iga infokild selle auto kohta tundub siiani paljulubav ning tõotab elektrilistele “sõitja autodele” ägedat tulevikku.

i20 N ja i30 N jäävad veel Aasia ja Austraalia turgudel müügile, kuid Euroopa suund on selge – Ioniq 5 N-ile järgneb varsti ka Ioniq 6 N.

Hyundai Ioniq 5 N

Fotod: Karl-Erik Idasaar, Veli V. Rajasaar, Hyundai

blank

Erialalt filmiprodutsent, hingelt autoentusiast. Lõpetanud rahvusvahelise magistriprogrammi filmitootmise erialal, kuid kiired ja vihased autod on kireks sünnist saati. Juhib Acceleristat alates 2020. aastast, tegeleb hobiautodega ja teeb võimalusel ka mõne kiirema ringi või mitu.

KOMMENTEERI SIIN