Neljapäev, 30. mai 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal värskete autouudiste ning tööstuse suundumuste üle.

Vahelduseks käime sõiduautodele vastukaaluks kiirelt üle ka raskeveokite müüginumbrid; Renault tegi rahaliselt raske otsuse ja otsustas oma suuruselt teisel turul koomale tõmmata; varahaldushiiu BlackRock tegevjuht ennustab, et Ukraina sõda on globaliseerumisele lõpu teinud ja Volkswagen vaatabki juba kõik oma ärid anti-globaliseerumise võtmes üle.

Saate nimiuudis põhineb aga Stellantise otsusel Venemaal edasi toimetada ja Kaluuga tehases tootmist jätkata; samas tuleb Stellantiselt ka hea uudis ehk uus ridakuus nimega Hurricane, mida hakatakse pakkuma mitmes maitses.

Volkswagen Taigo 2022

Nädala börsimõte on seotud Tesla plaaniga oma aktsiad veelkord juppideks lüüa. Nädala proovisõiduauto oli uus Volkswagen Taigo (pildil) ja nädala automõte puudutab teemakse ja seda, kuidas ilma tundlikku informatsiooni kogumata saaks arvet pidada, palju autod sõidavad ja kui säästlikult.

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat.

Fotod: Detroit Free Press, Indrek Jakobson

KOMMENTEERI SIIN