Neljapäev, 18. juuli 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal värskete autouudiste ning tööstuse suundumuste üle.

Päevakajalisi autouudiseid: kuupäev kukkus ja naastrehvidega enam sõita ei või; kütusehind on jälle tõusnud, aga miks? Eestis lansseeriti uus teenus – numbrimärgipõhine automaattankimine, mida Veli ka kaks korda proovinud on.

Nädala börsiuudis tuleb jälle Elon Muskilt ja puudutab suurimat laenu, mis kunagi eraisikule antud; Tesla majandustulemused on hoolimata üleilmsest jamast positiivsed; Elon aga on välja käinud veel mõned lubadused, mille vettpidavuses on alust vähemasti ajalises perspektiivis kahelda.

Juttu tuleb ka autospordist, ühest põnevast ideeautost, Indreku lõppenud autoliisingust ja üha kerkivatest kasutatud autode hindadest, mille osas Eesti on jätkuvalt Euroopa esirinnas. Huvitaval kombel aga on Läti hinnatõus umbes 2,5 korda väiksem kui Eestis…

Renault Megane E-Tech

Nädala proovisõiduauto oli Renault Megane E-Tech elektriauto, mida Indrek Poolas proovimas käis. Nädala automõte käib aga rehvide ja soovitatud rehvirõhu kohta – kuidas suhtuda soovitustesse lüüa rehvidesse korralik ülerõhk, et vähem kütust kulutada?

Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat.

Fotod: International Driving Authority, Dominik Kalamus/Renault

KOMMENTEERI SIIN