Neljapäev, 30. mai 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal värskete autouudiste ja tööstuse suundumuste üle. Seekord räägime lähemalt Boltist ja nende poliitikast, mis kuidagi elektriautode poole vaatama ei pane.

Nimelt on paljudel mureks, et elektriautode laadimiskohtadel seisavad ees mittelaadivad Bolti autod. Bolt aga midagi ette ei võta ning klienditugi on kasutu. Kui ei meeldi, käi jala?

Tallinna kesklinnas saab olema oodata ummikuid, sest remonti lähevad Pronksi ja Jõe tänav. Ettevalmistused juba käivad, 10ndast oktoobrist suletakse Pronksi autoliiklusele. Kõnniteed jäävad siiski avatuks ja kohalikud pääsevad koju.

Käime kiirelt üle ka kütuse hindade ja tarbimisega toimuva ning siis liigume juba edasi uudismudelite juurde. BMW-l on lausa kaks uudist – Eestis näidati täiselektrilist luksussedaani i7, tootmisse läks ka esimene M-divisjoni pistikhübriid XM, mille tippversioon saab lausa 750 hj ja 1000 Nm.

Mööda ei saa ka Teslast ja Elon Muskist – Tesla tootmisnumbrid olid alla oodatu, Elon Musk aga sattus põlu alla väga küsitavate väljaütlemistega. On hea, et ta ei osale aktiivselt poliitikas.

Nädala proovisõiduauto oli täiselektriline Renault Megane E-Tech, nädala automõte puudutab rehve. Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

Foto: Bolt

KOMMENTEERI SIIN