Esmaspäev, 27. mai 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal autoteemadel, rohkelt uudiseid jagub nii Eestist kui välismaalt. Muuhulgas on esimene tootja saanud loa kolmanda taseme autonoomsusega autoga avalikel teedel sõita.

Nädala automõte puudutab libedaid teid, rahulikku sõitu ja positiivset elamust teel Pärnust Tartusse. Teeme juttu ka elektriautode laadimisest ja sellest, kellel kodumaistest teenusepakkujatest on veel kõvasti arenguruumi, kellel aga on siiani parim laadimisrakendus ja miks.

Naistepäeva puhul on kohane vaadata, mis naised autodest arvavad. Esiteks – selgunud on maailma naiste aasta auto. Teiseks, Ameerika Ühendriikide uuring tuvastas automargid, mille ostjate seas on enim naisi. Leidub ootamatusi ja üllatajaid!

Mercedes-Benz aga sai hakkama millegagi, mida lubaduste põhjal oleks võinud oodata Teslast või BYD-ist. Kuid just MB on see tootja, kelle kolmanda taseme isejuhtivusega sõidukid võivad Nevada osariigis avalikel teedel sõitma hakata. Järgmiseks võetakse ette California.

Räägime ka elektriautode ostutoetusest ja ilmselgetest kääridest särtsukate müügi kasvu ja laadimisvõrgustiku arenemise kiiruse vahel. Itaallastel on sellele probleemile lahendus, mille iseloomustamiseks sobibki kõige paremini sõna “itaallaslik”.

Kaks tooteuudist tulevad Mazdalt, kaks Volkswagenilt ja üks Toyotalt. Räägime ka Tesla investorite päevast, mis kujunes paljudele pettumuseks, ja Riviani plaanist kapitali kaasata.

Nädala proovisõiduauto on uuendatud Toyota Corolla. Stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris või siin lingil klikkides. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

Foto: Mercedes-Benz

KOMMENTEERI SIIN