Neljapäev, 20. juuni 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” arutab ka sel nädalal autoteemadel, seekord räägime muude uudiste sekka ka General Motorsist ja nende otsusest jalgratast leiutama hakata – ehk loobuda Android Autost ja Apple CarPlay’st ja asuda arendama oma konkureerivat lahendust.

Alustame aga nädala automõttega, mis puudutab liiklusjõmlust ja käimasolevaid liiklustalguid. Meie hinnangul on PPA-l talgute osas veel arenguruumi – probleemsed kohad on ju ka liiklejate tagasisidetagi teada ja tegeletakse peamiselt ikka sõidukiiruse ja joobes juhtidega. Mida võiks teha teisiti?

Nädala number on 3 ja see on seotud elektritõuksidega – just selline hulk inimesi jäi jällekord ette ühel tõuksil sõites. Ometi on rendifirmad öelnud, et selline tegevus on põhimõtteliselt välistatud või tõmmatakse sellele kohe-kohe kriips peale. Tundub, et arenguruumi siiski on.

Räägime ka tõukside sõidukiiruse piiramisest ja Bolti rendiautode parkimisest – parkimiskohtade mujale koondamise tõttu ei saa nüüdsest näiteks enam Tallinna lennujaama parklast Bolti võtta. Kas kasulik otsus või ei saada parklaoperaatoritega enam kaubale?

Poola plaanib aga eriti jõulist (ja objektiivselt lolli) lähenemist Varssavis ja Krakowis madalheitmetsoonide loomisele. Plaanitakse piirata sisepõlemismootoriga autode sisenemist nende vanuse põhjal, ja ajapikku piir karmimaks kruttida. Tulemuseks on põhimõtteliselt aga ainult hobiautoomanike kottimine.

Nädala peateemaks on General Motors – teatati, et nende uutes elektriautodes enam Apple CarPlay’d ja Android Autot ei pakuta. Eelduseks on, et autoostja hakkab kasutama autosse sisseehitatud lahendusi, mida hoogsalt juba luuakse. GM põhjendab otsust muuhulgas sellega, et mõtlevad oma ostjatele, kel ei ole nutiseadet. Siit ka üleskutse – kui meie kuulajate-lugejate hulgas on nutiseadmeta inimesi, kes plaanivad 60 000+ eurot maksvat uut elektriautot soetada, siis palun andke endast märku!

Aasta lõpus on Euroopasse sisenemas uus (muidugi Hiina) automark HiPhi, mis keskendub kõrgema klassi elektriautode tootmisele. Sihiks seatakse nooremad ja jõukamad kliendid, kellel pole veel välja kujunenud margieelistust.

Nädala alguses tõmmati kate Volkswagen ID.7-lt, mida paljud on nimetanud elektriliseks Passati aseaineks. Autole lubatakse kuni 700 km sõiduulatust. Arvestades, et suurim akupakk on 86 kWh, tähendaks see keskmist kulu 12,3 kWh “sajale”. Kunagi toimuva proovisõidu kutset ootame seega vägagi pingsalt.

Nädala Eloni rubriigis räägime tema saabuvast visiidist Hiinasse, SpaceX-i kosmoselennust ja edust Twitteriga. Nädala proovisõiduauto oli Ford Ranger Raptor, stuudios on autoajakirjanikud Veli V. Rajasaar ja Indrek Jakobson. Saadet saab kuulata allolevas pleieris või siin lingil klikkides. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kust saad jooksvat infot automaailma kohta ning näha proovisõiduautodega seonduvat. Head kuulamist!

Foto: Pixabay

KOMMENTEERI SIIN