Esmaspäev, 15. juuli 2024
Autoteemaline taskuhääling “Istmesoojendus” on eetris uue osaga, kus keskendume värskematele arengutele autotööstuses, liikluses ja liikuvuses.

Alustame automaksu teemalise kuulajakirjaga, kus lisame oma arvamuse tema ennustustele. Kuulutame välja ka järgmise kuulajamängu! Nimelt läheb Indrek mõõtu võtma ümber Leedu kulgevale marsruudile, mille eesmärk on läbida elektriautoga 1176 km võimalikult kiiresti, ent seaduseid mitte rikkudes. Eelmine rekord on 20 tundi, 28 minutit ja 22 sekundit. Me küsime:

  • Mis ajaga võistlus seekord võidetakse?
  • Kas võidab Eesti või Leedu ekipaaž?
  • Mis pidi (päri- või vastupäeva) võitja Leedule tiiru peale teeb?

Vastuseid saab anda kuni 19. juuli hilisõhtuni, kirjutades saatejuhtidele kas Facebookis või e-kirja vahendusel (veli@accelerista.com ja indrek@accelerista.com) või jättes kommentaar Accelerista või Istmesoojenduse Facebookilehele, kuhu tuleb reisi alates ka vastavasisuline postitus.

Põgusalt räägime ka kütusest, ent saate peateema puudutab jäätme-, liiklus- ja riigilõivuseaduse muudatusettepanekuid. Siit saaksid muuhulgas lahenduse nii fantoomautode probleem kui ka mure sellega, et jäätmekäitlejad ei võta mittekomplektseid autosid vastu.

Miks president Alar Karis automaksuseaduse tagasi lükkas ning mis veelgi olulisem – mis tõenäoliselt edasi saab? Variante on laias laastus kolm.

Välisuudistest räägime Hiina-Euroopa kaubandussõja seisust, Riviani ja Volkswageni partnerlusest, Elon Muski hüvede paketi kohtuasjast ning segame hulka ka “kollase” uudise Kim Kardashiani uuest autost.

Nädala proovisõiduauto on “Hiina ime” ehk GWM Ora 3. Stuudios on autoajakirjanikud Indrek Jakobson ja Veli V. Rajasaar. Saadet saab kuulata allolevas pleieris või siin lingil klikkides. Külasta ka saate Facebooki– ja Instagrami-lehte, kus saab meile jätta kuulajakirju ja tagasisidet. Head kuulamist!

Foto: Uku Tampere

KOMMENTEERI SIIN