Neljapäev, 25. juuli 2024
Bolt (endine Taxify) värbas oma uue finantsjuhi Spotifyst. Johan Bergqvist, kes töötas varem Spotify finants- ja varade valdkonna asepresidendina, alustas äsja Eesti “ükssarvikus” tööd.

“Mul on hea meel, et Johan otsustas meiega liituda – tal on selja taga hiilgav karjäär Spotifys, kus ta kaasas üle kahe miljardi euro väärtuses investeeringuid ja aitas ettevõttel kasvada sadadest töötajatest tuhandetesse,” räägib Bolti asutaja ja tegevjuht Markus Villig.

Bolt jätkab välgukiirusel kasvamist, kavas on laieneda uutesse linnadesse ja riikidesse nii Euroopas kui Aafrikas.

“Just seetõttu on väga oluline, et meie finantsjuhil on varasem kogemus kapitali kaasamisel,” selgitas Villig.

Bergqvist vastutab Boltis erinevate ettevõtte kasvuga seotud valdkondade eest, sealhulgas finantside, investeeringute, juriidika ning inimeste ja töökultuuri eest.

“Olen kogu südame ja hingega Euroopa tehnoloogiasektorisse panustanud, nii et võimalus Boltiga ühineda ja näha, kuidas sellest ettevõttest saab transpordivaldkonna tõeline liider, on minu jaoks äärmiselt põnev,” on Bolti uus finantsjuht Johan Bergqvist optimistlik.

Bolt on juba väga kiiresti laienenud ja ma panustan hea meelega oma kogemustega ettevõtte senisest veel kiiremasse kasvu,” lisas ta.

Kuue aasta jooksul, mil Bergqvist Spotifys töötas, kasvas ettevõtte töötajate arv mõnelt sajalt üle nelja tuhande töötajani.

Bergqvist kuulus tiimi, mis viis ettevõtte New Yorgi börsile. Seal hinnati Spotify väärtuseks 30 miljardit dollarit, mis teeb Rootsi firmast Euroopa kõige väärtuslikuma startupi.

Johan Bergqvist on õppinud Stockholmi Ülikoolis õigust ja Rootsi KTH tehnoloogiainstituudis finantsjuhtimist.

Boltil on parasjagu käsil vaidlus Soome ehitusalasele tööjõurendile pühendunud infoagentuuriga Bolt.Works, mis mobiilsel moel viib omavahel kokku ehitusettevõtjad ja arendajad ning mis ei soovi nime kopeerimist ning vaidlustas Bolti kaubamärgi.

KOMMENTEERI SIIN