Kolmapäev, 22. mai 2024
Tallinn toob selgi aastal pühade ajal liinile jõulubussi, -trammi ja -trolli. 24. ja 25. detsembril on võimalik hea õnne korral jõuluvanale isegi salmi lugeda. Täpse jõulusõidukite marsruudi ning ajakava leiab TLT lehelt.

Tallinna Linnatranspordi AS jätkab ka sel aastal pikaaegse traditsiooniga ning toob 24. ja 25. detsembril liinile jõulusõidukid, mis igaüks ise teemal kaunistatud ja kus mängib jõulumuusika.

Tänavused temaatilised sõidukid pakuvad mitmekülgset elamust nii visuaalselt kui ka heliliselt. Buss, troll ja tramm on kaunistatud käsitsi valmistatud ja peamiselt just taaskasutatavatest materjalidest loodud ehetega – sellega soovitakse meelde tuletada keskkonnateemade tähtsust.

Iga jõulusõiduk on isemoodi: bussist on saanud seekord kingikott, trollis võib tunda tõelist jõuluhõngu, tramm aga on pühendatud talvisele pööripäevale. Loov lähenemine linnatranspordis võiks anda inspiratsiooni kõigile kelle jaoks kodused jõulupühad seonduvad ise tegemisega.

Jõuluvana teeb kõik sõiduringid kaasa ning kuulab ära soovijate luuletused ja jõulusoovid ning jagab muidugi ka maiustusi.

Jõulude ajal on Tallinna ühistranspordi teenuse sujuvaks tagamiseks tööl ligi 1000 inimest – linnaisade soov on, et nende tööd märgataks ja väärtustataks.

Selle asemel, et linna oma autoga ummistada, võiks TLT lehelt järele uurida, kus ja millal pühade ajal jõuluse bussi, trammi ja trolliga sõita saab ning teha seeläbi endale ka elamuslik pühadekink.

Jõulusõidukid sõidavad unikaalsetel marsruutidel nii, et kõik soovijad erinevatest linnaosadest saaksid neist osa. Jõulusõidukitega saavad kõik sõita tasuta. Täpsed marsruudid ja ajakava on leitavad www.tlt.ee.

blank

Ylle on teinud teadus-, haridus- ja keskkonnateemalisi telesaateid ning töötanud vabakutselise (kirjutava) ajakirjanikuna. Alates 2015 WWCOTY rahvusvahelise kohtunikekogu liige. 2015. aastal pälvis Ylle riiklikult tunnustatud teaduse populariseerija auhinna. Acceleristas vastutab Ylle lehe väljaandmise eest ning kirjutab aeg-ajalt talle omase otsekohesusega

KOMMENTEERI SIIN