Reedest pühapäevani vallutavad Tartu messikeskuse mototehnika ja ilumaailmas valitsevad trendid: toimuvad Eesti vanim motomess Motoexotica ning ilumess ILU, sündmusest võtab osa poolsada ettevõtet. Kaksikmess peaks tegevust pakkuma kogu perele.

AS Tartu Näitused viis moto- ja ilumessi ühiste kuupäevade alla juba 2019. aastal, et külastajatele varasemast laiemat väljapanekut pakkuda.

COVID-19 pandeemia pani messi korralduse kaheks aastaks pausile, kuid nüüd on kaks messi taas külalistele avatud, sedapuhku küll traditsioonilise märtsikuu asemel mai lõpus.

Motoexotica projektijuhi Anders Urbeli sõnul võeti uudne kaksiklahendus külastajate poolt hästi vastu, sestap toimub tänavune mess sarnases võtmes, kus keskuse kaks paviljoni võtab enda alla tsiklinäitus, kolmandasse koonduvad aga ilumessi väljapanekud. “Publiku ette tuuakse motomaailma tuntud kaubamärkide värskeimad uudised ning kevadised ilu- ja moetrendid,” kirjeldas ta.

Motoexotical on esindatud mototehnika kaubamärgid nagu Harley-Davidson, Keeway, Access, Benelli, Can-Am, Cfmoto, Gasgas, Mv Agusta, Rieju, Segway, Super Soco ja Suzuki.

Näitusel esitletakse nii mootorrattaid kui ATV’sid. Mototehnika kõrval on väljas sõiduvarustust, projektitsiklid ning uunikumid.

Traditsiooniliselt on Motoexotical esindatud ka Eesti suurim ja vanim mootorrattaklubi Unic-Moto, mille näitus on austusavaldusena pühendatud Ukrainas valmistatud vanaratastele.

Lähemalt saab tutvust teha Ukraina rattatootmise ajalooga ning Dnepri ja Kievljanini mootorrataste ning Lvovi võrridega.

Jätkub ka mootorrataste loosimise traditsioon. Sedapuhku leiab uue omaniku Mv Agusta Brutale Rosso, mis on ühtlasi kõige kallim kaherattaline, mis Motoexotica ajaloos on välja loositud.

Vaata programmi lähemalt Motoexotica lehelt. Ilumessil toimuvat võid uudistada siit.

Kaanefoto on tehtud 2019. aasta Motoexotica messil

Jaga

KOMMENTEERI SIIN

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.